Pred put za Monako: Zvezda petardirala niški Radnički

0

U prvoj utakmici 12. kola Superlige Srbije, fudbaleri Crvene zvezde su večeras na stadionu “Rajko Mitić“ savladali gostujuću ekipu Radničkog iz Niša sa ubjedljivih 5:1.

Ovom pobjedom Zvezda se dodatno učvrstila na liderskoj poziciji sa 31 bodom i gol-razlikom 35:6, a Radnički je pretrpio četvrti poraz i ostao je ne šestom mjestu sa 17 bodova.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti obeležio Luka Ilić, a u nastavku je glavnu ulogu preuzeo Aleksandar Katai, čim je ušao u igru.

Domaći su poveli već u četvrtom minutu meča, kada se Luka Ilić kroz sredinu probio u kazneni prostor Radničkog i zatim rutinski poslao loptu u mrežu golmana Manojlovića – 1:0.

Dvanaest minuta kasnije Luka Ilić je iz slobodnog udarca sa desne strane pogodio stativu, odbijenu loptu je pokušao da u mrežu pošalje Spajić, ali je Jamkam startovao i otklonio opasnost. Bilo je dileme da li je tom prilikom napravljen prekršaj nad Spajićem, ali se VAR soba nije oglasila.

Loša vest za crveno-bijele sa ove utakmice je povreda Jegora Pruceva koji je u 28. minutu morao da napusti igru, a zamijenio ga je Seol.

Prvi ozbiljniji problem za Zvezdu je povreda Jegora Pruceva koji je u 29. minutu morao da izađe iz igre, a njegovo mesto zauzeo je Korejac Seol.

Samo četiri minuta kasnije Luka Ilić je duplirao Zvezdinu prednost, ovoga puta posle odličnog centaršuta Milana Rodića sa lijeve strane – 2:0.

Na Ilićev het-trik se čekalo narednih deset minuta kada je odlični vezista, inače rođeni Nišlija, završio akciju u kojoj se istakao Andrija Maksimović. Zvezdin tinejdžer je uputio udarac koji je izblokiran, lopta je stigla do Ilića, a ovaj je smjestio u mrežu za 3:0 posle prvog dijela igre.

Početak drugog poluvremena obilježila je mirna igra, bez većih uzbuđenja, sve dok Aleksandar Katai nije zamijenio Bruna Duartea.

I bukalno od samog ulaska u igru, Katai je počeo da demonstrira svoju “magiju“. Igrao se 58. minut, kada je Nemanja Radonjić poslao loptu za Kataija u kazneni prostor rivala, a Zvezdin “Magiko“ se u svom stilu oslobodio čuvara i iskosa sa desne strane savladao golmana Manojlovića – 4:0.

A dok su navijači Crvene zvezde još slavili ovaj gol, Katai je još jednom zatresao mrežu gostiju. Ovoga puta je Olajinka sa lijeve strane uputio centaršut, a Katai je udarcem glavom sa nekih desetak metara smjestio loptu u desnu stranu protivničkog gola za 5:0!

Mogle su Nišlije do svog prvog gola u 69. minutu, ali Belaković nije iskoristio stopostotnu priliku. Vanja Ilić je probio po desnoj strani, pa uputio centaršut ka potpuno usamljenom Belakoviću u kaznenom prostoru Zvezde koji udarcem glavom šalje loptu iznad prečke.

Dva minuta kasnije, nova povreda u ekipi Crvene zvezde. Najbolji igrač današnjeg meča Luka Ilić je dobio udarac u predijelu desnog ramena. Posle ukazane pomoći se vratio u igru par minuta kasnije i odmah je imao veliku priliku za svoj četvrti gol. Odlična akcija crveno-bijelih preko Rodića i Elšnika koji sa lijeve strane pronalazi Ilić, a ovaj sa nekih osam metara šalje loptu zamalo pored gola.

To je bilo sve od Luka Ilića u ovom meču, zamijenio ga je Kanga od 75. minuta.

Nišlije su odmah zatim imale novu priliku da ublaže poraz, Vanja Ilić je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je zakačila Rodića i pogodila prečku.

Samo minut kasnije, u 77. minutu, nova stopostotna prilika za goste. Pavle Ivelja je mogao i da šutira, ali je odlučio da asistira za Vanju Ilića, što nije najpreciznije uradio i umjesto pogotka, izborili su se samo za korner.

Do kraja, gosti su ipak stigli do počasnog gola, i to u 89. minutu golom Pavla Ivelje koji je izbio sam ispred golmana Marka Ilića i bez problema ga je savladao za konačnih 5:1.

Zvezda posle ove “petarde“ može mirno da putuje u Monako, na utakmicu trećeg kola Lige šampiona.