Porazi Argentine i Brazila: Bolivija srušila negativnu tradiciju

0

Najteže gostovanje za sve selekcije Južne Amerike je La Paz. Rivalima Bolivije se zbog visoke nadomorske visine često zavrti svijest, pa su česte slike najvećih svjetskih zvijezda sa bocama kiseonika pred mečeve sa Bolivijcima.

Sa druge strane, Bolivija je takođe poznata kao najlošiji gost na ovom kontinentu, a u noći između utorka i srijede Zeleni su prekinuli nevjerovatan negativni niz.

Naime, Izabranici Oskara Viljegasa slavili su u Santago de Čileu sa 2:1 što im je prva pobjede na gostujućem terenu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo još od 1993. godine kada su se i poslednji put plasirali na Mundijal.

Prvi trijumf van Bolivije nakon 31 godine i čak 67 utakmica u kvalifikacijama za SP potpisali su Karmenlo Algaranjas u 13.  i Migelito Terseros u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Jedini strijelac za domaće bio je Eduardo Vargas u 39. minutu utakmice.

Argentina i Brazil su u noći za nama pretrpjeli poraze.

Gaučosi su pali u Kolumbiji – 2:1 (1:0).

Argentina je diktirala tempo, ali je Kolumbija prva došla do gola. Igrao se 25. minut kada je Jerson Moskera sjajno ispratio let lopte i savršeno je glavom poslao u mrežu.

Pokušavali su svjetski prvaci, ali su najbolju šansu imali tek u 44. minutu. Upropastio je to Lautaro Martinez i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćina.

Albiselesti su do izjednačenja došli na samom startu drugog poluvremena. Nikolas Gonzales je u 48. Minutu postigao sjajan gol.

Presudni momenta desio se u 53. minutu, kada je nakon gledanja snimka arbiter pokazao na bijelu tačku. Pošto je gledanje snimka dugo trajalo, Hames Rodrigez je u 57. minutu sa bijele tačke matirao Emilijana Martineza stao u 60. minutu.

Kolumbija je u nadoknadi vremena imala odličnu priliku da dođe do ubjedljivije pobede, ali Džeferson Lerma je bio neprecizan.

Brazil je u Asunsionu poražen od Paragvaja sa 1:0.

Domaćima je za tri boda bio dovoljan gol Dijega Gomeza iz 20. minuta.

Pokušavale su Karioke u prilično nervoznom i rastrzanom meču da dođu makar do izjednačenja, ali teško su stvarali šanse.

Zaprijetio je najprije Žoao Pedro u 54. minutu. Šutirao je pored stative. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Vinisijus u 73. minutu, ali je prvotimcu Real Madrida golman domaćih Roberto Fernandez sjajno odbranio udarac.

Minimalnu pobjedu slavio je i Ekvador protiv Perua.

Jedini gol na meču u Kitu postigao je veteran Ener Valensija u 54. minutu.

Bez pobjednika završen je meč između Venecuele i Urugvaja.

Iz zone Južna Amerika plasman na Mundijal ostvariće šest prvoplasiranih selekcija, dok će sedma u Interkontinentalni baraž.