Poraz Nadala u finalu: Boržes osvojio Baštad a da nije pobijedio nikoga iz prvih 100 ATP liste

0

Nuno Boržeš je savladao Rafaela Nadala u finalu Baštada rezultatom 2:0 (6:3, 6:2).

Portugalski teniser je ubjedljivo savladao Španca posle sat vremena i 28 minuta igre i osvojio prvu titulu u karijeri. Boržeš na putu do titule nije pobijedio nijednog igrača iz top 100 na svijetu što se ne viđa često, ali je iskoristio priliku i domogao se prve titule u karijeri.

Rafael Nadal nije uspio da se dođe do 93. titule u karijeri, a ovo mu je bilo prvo finale posle Rolan Garosa 2022. godine.

Meč je počeo obiljem brejkova uz jedan osvojen servis gem Portugalca. Boržeš je na kraju poveo 5:2 i to je bilo dovoljno da osvoji prvi set.

U drugom setu Nadal nije imao rešenje na servis Boržeša. Bilo je 2:2 u drugom setu, a potom je Portugalac vezao četiri gema i osvojio titulu.

Na putu do finala Boržeš je savladao Andreu Pelegrina, Enrikea Roku, Timofeja Skatova, Tijaga Tirantea i Rafaela Nadala.

1 klik – 100 freebet-ovaRegistruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!