Poraz i od Tirola: Budva sa Dinamom u CEV kupu

0

Odbojkaši Budve izgubili su od Inzbruk Tirola 3:0 (25:20, 25:14, 25:18) u utakmici trećeg kola na turniru druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona, i kao četvrtoplasirani završili učešće u kvalifikacionoj grupi 5 u Beogradu. Šampion Crne Gore evropsku sezonu nastaviće u CEV Kupu, a u šesnaestini finala igraće sa holandskim Dinamom.

Šampion Austrije u trci za jedno od tri mjesta u Ligi šampiona iz dvije kvalifikacione grupe odigrao je veoma sigurno i praktično ni u jednom trenutku nije dozvolio priliku ekipi Miljana Boškovića. U drugoj polovini uvodnog dijela igre Inzbruk se mini serijama odlijepio i dobio prvi set 25:20

U drugom setu ekipa iz austrijske regije Tirol rano je stekla četiri poena viška, postepeno uvećavala vođstvo, a sa 2:0 u setovima povela serijom 6:0 za maksimalnih +11, 25:14.

Budva ni u trećem setu nije uspjela da pronađe rješenje, Inzbruk je odmah poveo 3:0, prednost je rasla do +8, do pobjede je došao sa 25:18, i slavio drugi trijumf u Beogradu.

Bošković je ukazao priliku igračima sa manjom minutažom. Benjamin Hadžisalihović bio je najuspješniji poenter Budve na meču – osvojio je 11 poena, jedan više od Lazara Dodića, dok je šest sakupio Vasilije Milenković. Kod Inzbruka svi odbojkaši koji su igrali osvojili su makar po poen, a najviše je imao Luan Hoze Veber, koji je meč završio sa 15.

Budvu sada očekuje dvomeč osmine finala CEV Kupa, sa trostrukim uzastopnim prvakom Holandije, Dinamo Apeldornom. Prvi duel u Holandiji zakazan je za 29. novembar.

BUDVA – INZBRUK TIROL 0:3 (20:25, 14:25, 18:25)

Beograd – SC “Master”. Gledalaca: 70. Sudije: Mihlic (Poljska), Kuculas (Grčka).

Poeni iz napada: Budva 31, Inzbruk 43. Poeni iz bloka: Budva 6, Inzbruk 15. Poeni nakon sevrisa: Budva 0, Inzbruk 3. Greške protivnika: Budva 15, Inzbruk 14.

Budva: Močić (libero), Miljanić 4, Lečić, R. Milenković, Rađenović, Radunović, Radonić, Hadžisalihović 11,  Krivokapić (libero), V. Milenković 6, Ćinćur 4, Dodić 10, Ječmenica 2.

Inzbruk: Franses 12, Rikabona (libero), Veber 15, Jovanović 2, Mekintoš (libero), Nat 6, Grambiler, Branš 2, Varblane 7, Ješko 1, Orlej 3, Kronthaler 12, Salsi 1, Etlinger.