Policija da istraži: Crnogorska državljanka umiješana u nelegalne poslove Džordža Kotrela u Crnoj Gori?

1

Odbjegli Britanac Džordž Kotrel, čiji je nelegalni kriptomat nedavno pronađen u salonu “Prive” u Tivtu, imao je u Crnoj Gori razgranatu mrežu pomagača uz pomoć kojih je oprana ogromna količina novca.

Kako nezvanično saznaje naš portal, jedna od glavnih Kotrelovih pomačača je crnogorska državljanka sa kojom je ovaj osuđivani Btitanac u emotivnoj vezi.

Prema pisanjima pojedinih crnogorskih medija, Kotrel je, pod lažnim imenom,  prije dva dana pobjegao iz Crne Gore privatnim avionom sa tivatskog aerodroma.

A kako nam je navedeno iz nekoliko izvora,  sa Kotrelom je avionom pobjegla i gorepomenuta crnogorska državljanka (ime poznato redakciji).

Naime, Kotrel je preko njenog biznisa opravdavao ogromne količine novca u Crnoj Gori i to bi trebalo da ispitaju naši nadležni državni organi. Nema sumnje da će se u bliskoj budućnosti, ukoliko bude političke volje,  razotkriti Kotrelovo kriminalno djelovanje u Crnoj Gori i da li je isto bil uvezano sa aktuelnim društveno – političkim procesima.

Podsjetimo, Lider Pokreta za promjene Nebojša Medojević označio je Kotrela kao jednog od finansijera Pokreta Evropa sad, a ministar finansija Aleksandar Damjanović kazao da se sa njim povezuje nelegalni kriptomat u Tivtu,.

Kotrel je bio jedan od savjetnika Najdžela Faraža, bivšeg britanskog i evropskog poslanika i jednog od najglasnijih zagovornika izlaska Velike Britanije iz Evropske unije, a bio je zadužen za prikupljanje novca za UKIP (Stranka za nezavisnost Ujedinjenog Kraljevstva), sve dok nije uhapšen u Sjedinjenim Američkim Državama.

Bio je formalni direktor više biznisa još u mladosti, kako u Velikoj Britaniji, tako i u drugim zemljama, a od 2013. je radio u bankama kao što su Kredit Svis i JP Morgan.

U julu 2016. je uhapšen u Čikagu i optužen za pranje novca, prevare, ucjene i iznude. U optužnici je navedeno da se 2014. sastao sa tajnim federalnim agentima u Las Vegasu i da je dogovarao pranje miliona dolara novca od droge preko ofšor bankovnih računa.

U decembru 2016. je postigao dogovor sa tužilaštvom i odbačeno je 20 tačaka u zamjenu da prizna krivicu za elektronsku prevaru u kojoj je objasnio razne načine kako se može oprati novac.

U zatvoru je proveo osam mjeseci.

1 Comment
  1. Felacio MNE komentariše

    Lako je utvrditi ko je ovoga kretena doveo u CG, ko mu je davao zaštitu i ko ga je ispratio na aerodrom.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.