Poker omladinaca Budućnosti: Idu na megdan Trabzonu

0

Omladinci Budućnosti izborili su plasman u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su eliminisali Dinamo iz Tbilisija.

Na Gradskom stadionu viđena je uzbudljiva utakmica, koja je završena rezultatom 4:1. Ovim trijumfom Budućnost je nadoknadila zaostatak iz prvog meča u Gruziji, kada je Dinamo slavio sa 3:2.

Večerašnji duel otvoren je sjajnim golom Andreja Kostića u 2. minutu – napadač Budućnosti mrežu je zatresao makazicama na centaršut Lazara Savovića. Ubrzo je uslijedio i novi gol Kostića, ovog puta nakon dobrog prodora.

Ipak, Dinamo je odgovorio, smanjio zaostatak preko Vahtanga Salije iz jedanaesterca u 17. minutu, da bi nakon toga golman domaćih Uroš Ilinčić sa nekoliko odličnih intervencija zaustavio rivala.

U finišu su viđeni prelomni trenuci. U 83. minutu Dinamo je ostao sa desetoricom, nakon drugog žutog kartona Giorgija Meparašvilija, a ubrzo je Andrej Camaj najavio pobjedu Budućnosti. Lijepu noć krunisao je Kostić het-trikom, kompletiranim iz jedanaesterca u petom minutu sudijske nadoknade.

Naredni rival Budućnosti je turski Trabzonspor.