Podgorica skoro duplirala Lovćen: Uzbudljiv primorski derbi

0

Nedjelja je bila rezervisana tri meča 2. kola I A MCKL, a najviše uzbuđenja bilo je u Igalu, gdje su nakon dva sata i 15 minuta, košarkaši Teoda savladali Primorje, 74:67.

Domaći su bolje ušli u meč, konstantno bili u prednosti, a nakon poena Kovačevića Primorje je prvi put imalo dvocifrenu prednost (32:22), a iako je bilo i +14, Novljani su na poluvremenu imali vođstvo 41:33.

Ipak, Teodo je u 24.minutu, poenima Filip Bakića uspio da preokrene (44:43), pa je bilo jasno da slijedi drama. Uslijedila je rezultatska klackalica, a poenima Ognjen Čarapića Primorje je na četiri i po minuta stiglo do pet poena viška (63:58). Iako se sticao utisak da će Novljani stići do trijumfa, Teodo je napravio seriju 9:0 koju je zaključio Nikola Tadić na 1.23 prije kraja za 67:63.

Imali su domaći napad za izjednačenje, a onda je Nemanja Vranješ pogodio trojku za 70:65. Posljednji minut trajao je neočekivano dugo, jer su se dvije sporne situacije gledale na ponovljenom snimku, a kada je Aleksandru Bulatoviću dosuđen nesportski faul na 17 sekundi do kraja bilo je jasno da su Tivćani osigurali pobjedu.

Vranješ bio je najefikasniji u timu Teoda sa 15 poena, Miloš Popović imao je dabl dabl (13 poena i 17 skokova), a dvocifren je bio i Tadić sa 12. U timu Primorja Čarapić ubacio je 17, Dejan Bijelić 14, a dvocifreni su bili još Laterens Rid sa 11 i Aleksandar Danilović sa 10 poena.

Košarkaši Podgorice upisali su prvu pobjedu ove sezone – na debiju trenera Boška Radovića, Podgorica je lako savladala Lovćen 89:46 na Cetinju u okviru 2.kola I A MCKL. Na taj način Podgorica sada ima polovičan skor (poražena je na premijeri od Kotora), dok je Lovćen upisao i drugi poraz.

Podgorica, koja je nastupila bez Skota, napravila je seriju 16:0 od sredine druge do sredine treće dionice, držala rivala 11 minuta bez koša, čime je stigla do +26 (51:25), a ukupno u trećoj četvrtini bilo je 18:3 i samim tim bilo je jasno da neće biti neizvjesnosti.

Duel na Cetinju donio je neizvjesnost samo u par uvodnih minuta, a sve nakon toga bilo je znaku Podgorice. Lovćen je nakon druge trojke Ratknića, posljednji put imao prednost, u šestom minutu (11:9), ali su gosti brzo odgovorili i serijom 8:0 preokrenuli – 17:11.

Domaći su u finišu prve četvrtini smanjili zaostatak na 19:18, ali to je bio i kraj otpora tima sa Cetinja. Naime, nakon dva bacanja Nikole Žižića, Podgorica je u 13. minutu prvi put stekla dvocifrenu razliku (29:18), a sjajnu drugu četvrtinu uljepšao je kapiten Danilo Brnović, koji je prvo u 16.minutu pogodio za 38:25, a zatim i za +15 (40:25), da bi seriju 10:0 pred odlazak na odmor zaključio Marko Radunović za ogromnih +20 (45:25) na poluvremenu.

Sjajna serija nastavljena je početkom drugog poluvremena, a ukupan niz 16:0 krunisao je Pavle Đuršić za 51:25. Da je u trećem periodu, koji je bio i presudan, na terenu postojala samo Podgorica, najbolje potvrđuje činjenica da je taj period završen sa rezultatom 18:3.

Sve je bilo odlučeno, a iako su igrali i najmlađi razlika je konstatno rasla, do rekordnih +45 (85:40), koliko je bilo na 2.27 prije kraja, kada je Radonjić pogodio trojku.

Entoni Smit je postigao 12 poena, uz 9 skokova, Balša Živanović 11, a imao je 5 skokova, 4 ukradene lopte, te 3 asistencije, a dvocifren je bio i Žižić (10), uz po 4 skoka i asistencije. U strijelce su se upisali još: Đurišić, Radunović i Džek Golke po 9, Aleks Adetokunbo i Brnović po 8, Vasilije Milović 7, Danilo Lacmanović Petar Radonjić po 3.  U timu Lovćena samo je Ratknić bio dvocifren – postigao je 11 poena.

Ubjedljiv je bio i Kotor, koji je nakon senzacije u Podgorici lako savladao Milenijum 115:74. Već na kraju prve četvrtine bilo je 31:14, čime je bilo jasno da će Kotor u laganom ritmu upisati pobjedu. Kod Kotora još jednom je najefikasniji bio je  Vasilija Jovanović – postigao je 19 poena, uz 5 skokova, Stefan Mačić dodao je 18, uz 7 asistencija i 5 uhvaćenih lopti, a dvocifreni su bili još Aleksandar Kartalović (15), te Miloš Kostić Vladimir Marljukić po 12. U timu Milenijuma najbolji je bio Miljan Marinović sa 23.

Juče su odigrana tri meča – Dečić je kao gost savladao ekipu Vukovi Zeta (97:84), Danilovgrad je lako savladao Šušanj 98:70, dok je Sutjeska opravdala očekivanja protiv Ibra – 88:80.

Drugo kolo I A MCKL biće zaključeno večeras, kada se sastaju SC Derbi – Jedinstvo 1950, a meč u Kući košarke počinje u 19 časova.