Plavo-bijeli poraženi od Metalca u poslednjoj provjeri u Radanovićima

0

Budućnost se u petak vraća u Podgoricu, a za kraj priprema na našem primorju u četvrtom prijateljskom meču – nakon Rodanža (4:0), Arsenala (1:3) i Jezera (3:1) – upisan je poraz: plavo-bijeli su u Radanovićima izgubili od Metalca iz Gornjeg Milanovca sa rezultatom 2:1.

„Plavi“ su cijelo vrijeme igrali i kombinovali, kroz posjed su željeli da dođu do završnice, promašivali su dobre šanse, a individualne greške su omogućile protivniku da postigne dva gola.

Metalac je poveo u 12. minutu preko Milinkovića nakon greške fudbalera sa stadiona pod Goricom na sredini, tim iz Gornjeg Milanovca je udvostručio prednost u 68. iz kornera preko Fićovića koji je glavom iskoristio lošu komunikaciju izabranika Miodraga Džudovića u kaznenom prostoru, da bi utakmicu odmah u život vratio Balša Sekulić u 70. minutu nakon centaršuta Nikole Vukovića sa desne strane.

Rezultat je definitivno u drugom planu, najbitnije je da smo ovu fazu priprema završili na najbolji mogući način. Tu prije svega mislim na odličan rad momaka i na činjenicu da nije bilo povreda“, rekao je nakon utakmice pomoćni trener Vladan Savić, koji je ocijenio prijateljsku utakmicu protiv Metalca…

Mislim da smo dominirali tokom cijelog meča, evidentan je bio umor i da su teške noge, ali to je normalno u ovoj fazi priprema. I pored toga, bilo je dosta dobre i dopadljive igre, izgledali smo fizički dobro, stvarali prilike, a realizacija je zatalija što je opet normalno. Što se tiče primljenih golova, primili smo ih nesrećno i kroz individualne greške, ali ponavljam da je rezultat bio u drugom planu i da je najbitnije da smo pripreme završili na najbolji mogući način“, poručio je Savić.

Metalac je pored postignutog pogotka u prvom dijelu imao još jedan solidan pokušaj, dok su Podgoričani dva puta opasno zaprijetili protivniku, ali je nedostajao jedan korak da se lopta ugura u mrežu – Petrović je u 19. minutu sjajno probio po lijevoj strani, odbrana rivala je već bila prevarena, tražio je saigrača na drugoj stativi, ali niko nije došao u taj prostor da postavi nogu.

Nešto kasnije je opet Petrović bio u prilici nakon lob pasa Kneževića, ali je umjesto udarca izabrao asistenciju za Mrvaljevića kome je sudija svirao faul u napadu.

Drugi dio je otvoren sjajnom prilikom upravo Petrovića, koji sjajan pas Vasilija Adžića nije pretvorio u gol, bila je to stopostotna šansa, dok je Mrvaljević u 60. dobro gađao glavom.

Šef stručnog štaba Budućnosti je upravo u 60. minutu promiješao sastav, Pavličić je skinuo ozbiljnu šansu Metalcu dva minuta kasnije, da bi kapitulirao u 68. poslije centaršuta iz kornera i udarca glavom Fićovića. Međutim, svega dva minuta kasnije Balša Sekulić se sjajno kreće i glavom postiže gol na centaršut Vukovića, da bi u 73. Perišić i Damjan Mugoša kombinovali i zamalo pogodili.

Do kraja utakmice, podgorički sastav je imao još dvije sjajne situacije – Đuričković je šutirao sa dvadesetak metara tik pored stative, a par sekundi prije posljednjeg zvižduka golman Metalca je spasio čist gol: kombinovali su Grbić, Dašić i Mugoša, koji je šutirao iz neposredne blizine, protivnički golman je vrhom kopačke promijenio smjer lopte, a Sekulić je dobro reagovao na odbitak, ali nije uspio da ga smjesti u mrežu.

Naš tim je utakmicu protiv Metalca odigrao u sastavu: Dragojević (45′ Pavličić), Ignjatović (60′ Vuković), Dakić, Simić (60′ Vladan Adžić), Ražnatović (60′ Novović), Sekulović (60′ Đuričković), Terzić (60′ Dašić), Vasilije Adžić (60′ Perišić), Petrović (60′ Grbić), Knežević (60′ Mugoša), Mrvaljević (60′ Sekulić).