Plavi slavili u derbiju u Ljubljani

0

Košarkaši Budućnosti ubilježili su vrlo važnu pobjedu u borbi za drugo mjesto u ABA ligi na gostovanju Cedevita Olimpiji u 22. kolu regionalnog takmičenja rezultatom 80:72 (18:14, 23:23, 17:15, 24:18).

Dobar meč su odigrali Plavi u Stožicama, dozvolili domaćinu da samo jednom povede za 40 minuta i više nego zasluženo slavili.

Odlično su izabranici Andreja Žakelja otvorili utakmicu, Joan MakunduAndrija Slaković, Jogi Ferel i Petar Popović donijeli su 10:2 u 6. minutu.

Alerik Frimen je u drugoj četvrtini pokazao šta može kada je zdrav, sa pet poena je donio Plavima 27:14, kasnije uz pomoć Kenana Kamenjaša i maksimalnih plus 16 u 14. minutu (32:16).

Uslijedila su četiri loša minuta Podgoričana, tokom kojih su Zmajčeki serijom 21:7 prišli na 37:39, na minut i 21 sekund do kraja polovremena.

Odbili su Popović i drugovi taj nalet Ljubljančana, ali nisu onaj u trećoj dionici kada je tim Zorana Martića u 26. minutu prvi put poveo, nakon poena Aleksandera Šaškova (54:51).

Bilo je to međutim kratkog daha. Marvin DžonsNikola Tanasković Flečer Megi su našli odgovor – 59:54.

Slovenački šampion se nije predavao, disao je za vratom, ali su Podgoričani uspijevali da kontrolišu dešavanja na parketu u poslednjoj dionici.

Budućnost je do deveti vezanog trijumfa u ABA ligi predovio Kamenjaš sa 16 poena. Dvocifren je bio i Frimen sa 10 poena.

Cedevita Olimpija je imala pet košarkaša sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Predvodili su ih Šon Džons i bivši košarkaš Budućnosti, Džastin Kobs sa po 15, Divejn Stjuart je dodao 13, Jaka Blažić i Šaškov po 10 poena.