Plavi se prošetali Dalmacijom: Mihailović najbolji kod Zadra

0

Pribojavali su se košarkaši Budućnost Volija gostovanja u Zadru, ali prema dešavanjima na terenu, razloga za tako nešto nije bilo.

Sjajnom igrom su pregazili Zadar u dvorani „Krešimir Ćosić“ – 91:55 (29:20, 23:9, 19:10, 20:16).

Od starta su „plavi“ kontrolisali dešavanja na terenu, u 8. minutu je bilo 27:14.

Zadar je do kraja prve dionice donekle uhvatio priključak (20:29), a u drugoj dionici nije imao rješenje za igru Podgoričana.

Izabranici Andreja Žakelja su igrali agresivno u odbranu, tečno u napadu, pa je na poluvremenu bilo 29:52.

Već tada je bilo jasno da bpodovi odlaze za Podgoricu.

Sa odličnom igrom Budućnost Voli je nastavila i u trećoj dionici, pa je prednost išla i do plus 34 (37:71).

U posljednjih deset minuta prednost gostiju išla je do plus 38 (53:91).

Ovo je za „plave“ četvrta pobjeda u ABA ligi u isto toliko mečeva.

Rašid Sulejmon (17) i Nikola Tanasković (13) su bili dvocifreni u redovima Budućnost Volija.

Kod domaćina, najbolji je bio reprezentativac Crne Gore i doskorašnji košarkaš Budućnosti, Vladimir Mihailović (15).