Plavi nadskočili Zadar u Dalmaciji

0

Košarkaši Budućnosti su osvojili Višnjik. U “ružnom” meču, sa jakim odbranama, mnogo greška i promašaja iz otrovenih pozicija na obje strane, crnogorski prvak je savladao domaći Zadar sa 67:57 (15:14, 16:21, 14:10, 12:20) u 14. kolu ABA lige.

Izabranici Andreja Žakelja su odradili veliki posao u odbrani, zaustavili MVP-a regionalog takmičenja na samo četiri poena, popravili su i ofanzivni skok, što su bili glavni razlozi trijumfa na vrućem gostovanju.

Plavi su igrali odlično u odbrani, prve poene za domaće postigao je Marko Ramljak nakon dva minuta i 15 sekundi sa linije za slobodna bacanja za 1:5, a prve poene iz igre za svoj tim isti igrač poslije dva minuta i 42 sekunde igre za 3:8.

Ipak, na kraju prvih 10 minuta Dalmatinci su imali vođstvo pošto je Arijan Lakić pogodio trojku za 15:14.

Kenan Kamenjaš, Nikola Tanasković, i Vladimir Mihailović donijeli su novo vođstvo Plavima – 20:15, koji do odlaska na veliki odmor kontrolisali dešavanja na parketu.

Nakon poluvremena uslijedila je takozvana rezultatska klackalica. Razigrani Brendon Pol sa pet poena, Jogi Ferel i Andrija Slavković inicirali su seriju 10:0 kojom je Budućnost povela 45:39 sredinom trećeg kvartala.

Upali su Podgoričani u sebi svojstveni „vrtlog“, pet minuta i 35 sekundi nisu uspijevali da nađu put do koša, sve dok Slaković na otvaranju poslednje četvrtine nije pogodio za 47:45.

Pogurale su sudije tada Zadrane, svirale nesportski Slavković. Imao je međutim ko da gura plavi brod. Bili su to Kamenjaš i Pol, pa su gosti na 6,22 minuta do kraja vodili 52:48.

Lovre Mazalin je sam donio Zadru preokret u 36. minutu. Joan Makundu sa četiri i Ferel sa dva poena su ponovo stavili Plave ispred rivala (58:53).

Za razliku od prethodnih mečeva, košarkaši iz Njegoševog parka nisu poklekli u finišu, već su pojačali gas i na kraju slavili sa dvocifrenom razlikom.

Ferel sa 15, Tanasković sa 14, Makundu sa 12 i Pol sa 10 poena vodili su Budućnost do prvog trijumfa.

Kod domaćih Mazalin je ubacio 13, Patrik Jambrović 12, a Drežnjak 10 poena.