Pirej: Partizan pao poslije produžetka

0

Sinoćnja utakmica u Pireju je bila derbi u svakom smislu te riječi. Partizan Mozzart Bet bio je na minus 12 tokom druge dionice, pa na plus 14 tokom treće da bi na kraju izgubio nakon produžetka od Olimpijakosa u 4. kolu Evrolige. Tragičar je svakako Kevin Panter koji je imao nekoliko šansi da donese pobjedu crno-belima u finišu četvrte dionice. Poraz je samo na kratko spriječio Džejms Naneli čudesnom trojkom kojom je izborio dodatnih pet minuta, ali tu je Olimpijakos imao više snage za konačnu pobjedu rezultatom 98:94.

Ovo je treći poraz Partizana poslije četiri odigrana kola u Evroligi, ali difinitivno najbolniji. Crno-bijeli su nakon katastrofalnog odigranog prvog poluvremen napravili pravu vulkansku erupciju u trećoj dionici kada je tim Željka Obradovića došao do čak 12 poena prednosti, ali ni to nije bilo dovoljno. Olimpijakos je preokrenuo u poslednjoj dionici gdje je Kevin Panter imao tri šanse da donese pobjedu, sve tri nije iskoristio. Trojka Džejmsa Nanelija za produžetak je donela samo kratku radost jer je Olimpijakos bio bolji u dodatnih pet minuta.

Partizan nije imao ni dovoljno igrača u rotaciji, jer je ostao bez Frenka Kaminskog, Alena Smailagića, Pi Džej Doužera i Zeka Ledeja. Svi su imali pet faulova.

Najefikasniji je bio Zek Ledej sa 18 poena, Kevin Panter je imao 17 (0/3 za tri). Kapiten je u finišu najviše preuzimao odgovornost, pogađao neke bitne šuteve, ali one najbitnije – za pobedu… nije. Tomas Volkap je odigrao nevjerovatnu odbranu i njemu idu velike zasluge za pobjedu domaćina. Alen Smailagić je dodao 16, sve u drugom poluvremenu. Džejms Naneli je imao 12, Danilo Anđušić 11.

Kod domaćina je apsolutni heroj Janulis Larencakis sa 19 poena. Pogodio je sva slobodna bacanja kada se meč lomio. Nikola Milutinov je imao najveći indeks korisnosti – 30. Okončao je meč sa 16 poena i sedam skokova.