Piksijev „bunker“ srušen u Kopenhagenu: Poulsenove „makazice“ skratile „orlove“

0

Reprezentacija Srbije poražena je na gostovanju selekciji Danske 2:0, u utakmici drugog kola Lige nacije.

Za razliku od premijernog duela protiv Španije, kada je Srbija „bunkerom“ izborila bod u Beogradu (0:0), danas je u Kopenhagenu kvalitet, ipak, presudio.

Danska je povela golom Alberta Gronbeka, koji je u 36. minutu sjajno razmijenio pas sa Jusufom Poulsenom, te pronašao put do mreže Predraga Rajkovića.

Na drugi pogodak čekalo se do 61. minuta, kada je Viktor Kristijansen centrirao sa lijeve strane, a Poulsena fantastičnim „makazicama“ smjestio loptu u gol „orlova“

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija tako su pretrpjeli prvi poraz u Ligi nacija, dok je Danska stigla do drugog trijumfa, nakon što je na startu takmičenja pobijedila Švajcarsku takođe sa 2:0.