Petarda Bajerna na zatvaranju 10. kola Bundeslige

0

Fudbaleri minhenskog Bajerna su ubjedljivo pobijedili Frajburg rezultatom 5:0 (2:0) i „preskočili“ crno-bijele na drugom mjestu tabele Bundeslige.

Tim Julijana Nagelsmana sada ima 19 bodova, četiri manje od lidera Union Berlina, a ovo im je bio treći meč u nizu da nisu doživjeli poraz (dvije pobjede i remi). Frajburg je poražen drugi put ove sezone i sada su treći sa 18 bodova.

Gosti za poraz nisu znali dva mjeseca i od tada su vezali sedam utakmica. Na ovom susretu otvorio ih je Serž Gnabri, nakon što mu se lopta odbila na glavu posle zicer-pokušaja Sanea. Prednost domaćih duplirao je Čupo-Moting preciznim udarcem sa desne strane iskosa po zemlji.

Bajern se na tome nije zaustavio u nastavku, pošto je u 53. minutu Sane postigao lijep gol sa ivice šesnaesterca, da bi samo tri minuta kasnije i Mane rutinski lobovao Flekena.

Tačku na ovaj susret stavio je Marsel Sabicer u 80. minutu meča.

Bajern u narednom kolu gostuje Hofenhajmu, dok će Frajburg dočekati Verder.

Rezultati: Keln – Augzburg 3:2 (0:1) /Tiges 47, 81, Huseinbašić 61 – Niderlehner 14, Kaliđuri 69/, Union – Borusija Dortmund 2:0 (2:0) /Haberer 8, 21/, 19.30: Bajern – Frajburg 5:0 (2:0) /Gnabri 13, Čupo-Moting 33, Sane 53, Mane 56, Sabicer 80/, subota: Ajntraht – Bajer 5:1 (1:0) /Kamada 45+5p, 72p, Muani 58, Lindstrom 65, Alario 86 – Hinkapi 56/, Štutgart – Bohum 4:1 (2:1) /Silas 3, 64, Ahamada 20, Endo 71 – Coler 29/, Verder – Majnc 0:2 (0:1) /Ingvartsen 35, Li Jae-Sung 66/, Volfsburg – Borusija Mehengladbah 2:2 (1:1) /Gerhart 43, Marmuš 69 – M. Tiram 13, 48/, Lajpcig – Herta 3:2 /Forsberg 25, Dialo 30, Orban 45 – Lukebakio 62p, Jovetić 64/, petak: Šalke – Hofenhajm 0:3 (0:2) /Skov 12, 59, Dabur 45+2/.