Penal završnica pripala košarkašima Budućnosti

0

Košarkaši Igokee ispostavili su se kao tvrd orah za Budućnost, iako su u odnosu na prvi meč dva rivala ostali bez praktično cijele petorke. Ekipa Andreja Žakelja je međutim u neizvjesnoj završnici utakmice 21. kola ABA lige uspjela da se revanšira Igosima za poraz iz Laktaša 79:76 (14:26, 25:9, 15:18, 25:23).

Slabo su domaći ušli u meč, Marko Jošilo sa pet poena i Goran Filipović su serijom 7:0 donijeli Aleksandrovčanima vođstvo od 9:4, a upravo Jošilo i Kosta Kondić zaključili prvu četvrtinu trojkama za dvocifrenu prednost svog tima – 26:14.

Flečer Megi sa dvije trojke, Petar Popović sa jednom i Jogi Ferel prodorom i polaganjem su već u trećem minutu drugog kvartala praktično obrisali minus Plavih (25:26).

Kenan Kamenjaš, zatim Ferel i Popović trojkama donijeli su Budućnosti prvo vođstvo sredinom druge četvrtine (33:31), da bi Jogi novom trojkom i Joan Makundu polovičnim izvođenjem slobodnih bacanja kompletirali seriju 11:0 za šest poena prednosti (37:31).

Uporni Igosu su mučili našeg šampiona i sa devet vezanih poena preokrenuli na 53:47 u 28. minutu. Kondić je ugradio pet poena, Nikola Marić i Dragan Milosavljević po dva u dobar parcijal gostiju.

Marvin Džons, Ferel i Tanasković su brzo odgovorili (53:53).

Došlo je tada do koškanja između stručnog štaba Igokee i Ferela, pošto su sa gostujuće klupe burno negodovali i tražili faul u napadu. Uključili su se potom igrači oba tima, a sve rezultiralo tehničkom greškom klupi ekipe iz Laktaša, šefu stručnog štaba Vladimiru Jovanoviću, te iskusnom beku gostiju, Milosavljeviću, kao i centru Plavih Džonsu.

Megi je pogodio slobodno bacanje, pa je Budućnost imala minimalnu prednost pred poslednjih 10 minuta.

U četvrtom kvartalu se igralo koš za koš sve dok Ferel, Andrija Slavković i Popović nisu serijom 7:0 odveli tim Andreja Žakelja na 68:63, četiri minuta i 12 sekundi prije kraja.

Daleko je to bilo od kraja drame, pošto je Milosavljević, pola minuta do poslednjeg zvuka sirene pogodio trojku za 74:73.

U neizvjesnoj završnici je ogroman posao uradio Kamenjaš. Bosanskohercegovački centar je uhvatio loptu nakon promašaja Megija, zatim pogodio oba bacanja na devet sekundi prije kraja za 76:73.

Crnogorski šampion je međutim prebrzo napravio faul, i poslao Kondića na liniju za penale poslije samo tri sekunde. Siguran je bio oba puta plejmejker gostujućeg tima.

Brzo su košarkaši iz Laktaša poslali Megija na liniju za slobodna bacanja. I Amerikanac je pogodio oba (78:75).

Penal završnicu nastavio je Kondić, koji je morao da rizikuje i promaši drugo bacanje, Tanasković je uhvatio loptu i stavio tačku na utakmicu – 79:76.

Plave je do trijmufa vodio Ferel sa 18 poena. Megi je dodao 13, Kamenjaš 12 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio iskusni tandem, Milosavljević sa 21 i Jošilo sa 19 poena. Dvocifren je bio još Filipović sa 12 poena.