Predsjednica Predstavničkog doma američkog kongresa Nensi Pelosi po dolasku u Zagreb sastala se sa predsjednikom sabora Gordanom Jandrokovićem i zahvalila Hrvatskoj što koristi svoje iskustvo da podrži Ukrajinu, a njen sagovornik je rekao da će se „učiniti sve da Rusija bude poražena“.

Pelosi je podsjetila da je prvi put bila u Hrvatskoj “90-ih godina prošlog vijeka, kada je, kako je navela, „iz prve ruke svjedočila hrabrosti hrvatskog naroda i patnji koju je Hrvatska iskusila od svog susjeda“.

– Zahvaljujem Hrvatskoj što koristi to iskustvo za podršku Ukrajini – rekla je američka zvaničnica, prenijeli su hrvatski mediji.

(Tanjug)

Tagovi