Pavkov nastavio seriju, Mitrović pogodio na debiju: Zvezda prebrodila Lučane

0

U sjajnom ambijentu pred punim tribinama u Lučanima, Crvena zvezda je ostvarila cilj i pobjedom protiv Mladosti 2:1 (1:0) stigla do maksimalnih devet bodova u prva tri kola Mozzart Bet Superlige. Za bijeg najvećem rivalu Partizanu na četiri razlike.

Dosta teže nego u prethodna dva duela, kada su pred svojim navijačima bili ubedljivi u okršajima sa Radničkim iz Niša (4:0) i Kolubarom (5:0), ali jednako plodonosno bilo je ovo gostovanje za crveno-bijele, koje je zbog visoke temperature sa subote popodne prebačeno na nedjelju uveče, što je tek donekle pomoglo akterima meča. Do još jedne trojke u nizu protiv Mladosti, od koje nemaju poraz u 21. vijeku, Beograđani su stigli pogocima Milana Pavkova u 14. minutu i Stefana Mitrovića u 71.

Stameni napadač igra odlično na startu sezone, ovo mu je bio četvrti gol, a imao je i lukavo povratno dodavanje za Aleksandra Kataija sredinom drugog poluvremena, kada je Nikola Leković pred gol-linijom spriječio goste da dupliraju prednost. Tada nije prošla akcija dvojice dugogodišnjih igrača Crvene zvezde, ali jeste u 71. minutu kada su atraktivno kombinovali i omogućili mladom Mitroviću debitantski gol u dresu šampiona Srbije. Katai je varkom tela na dodavanje Milana Rodića propustio loptu do Pavkova i pobjegao čuvaru, uslijedilo je proigravanje napadača iz Begeča, pa iz prve ubačena lopta u peterac, a tamo je u maniru iskusnog centarfora odličnio bio postavljen novajlija iz niškog Radničkog.

U 79. minutu Nikola Jojić se lako oslobodio Kingsa Kangve i pronašao imenjaka Lekovića u kaznenom prostoru. Uz pomoć Aleksandra Dragovića, koji je skrenuo loptu u nameri da ga blokira, matirao je Milana Borjana. Zaslužili su domaćini taj gol, ali više od njega nisu uspeli. Crveno-bijeli su brzo vratili sigurnost u svoju igru i sačuvali prednost. Nakon tri kola jedina su ekipa sa maksimalnim učinkom u Mozzart Bet Superligi.

U dobrom izdanju predstavila se Mladost ove večeri, imali su problem crveno-bijeli s visokim presingom koji je postavio Dragiša Žunić u uvodnim minutima meča, ali je pogodak Pavkova značajno olakšao posao gostima. Katai je odlično uočio Marka Gobeljića koji je utrčavao po desnoj strani, uslijedio je oštar centaršut pred gol Mladosti, a tamo kapiten Ivan Milošević u namjeri da uklizavanjem otkloni opasnost zapravo je asistirao Pavkovu.

Nastavio je golgeter crveno-bijelih dobru seriju i učvrstio klubu poziciju u pregovorima sa Panatinaikosom, čije su ponude od 600.000 i 750.000 evra glatko odbijene. Vjeruju u Ljutice Bogdana da za Milana Pavkova mogu da dobiju 1.500.000 evra. Novim golom i generalno dobrom partijom tokom 70 minuta je, takođe, pokazao Aleksandru Pešiću da mu neće tek tako prepustiti mjesto startera.

Povratnik u redove Crvene zvezde ušao je upravo umjesto Pavkova, dočekan je aplauzom navijača, ali za razliku od mladog Mitrovića nije uspio odmah da se upiše u strijelce. Vremena, ipak, ima. Posebno jer se od Pešića očekuje da pogađa na međunarodnoj sceni.

MLADOST – CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

Stadion: „Mladost“ u Lučanima. Gledalaca: 7.000. Sudija: Aleksandar Živković. Strijelci: Leković u 79. za Mladost, a Pavkov u 14. i Mitrović u 71. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti karton: Radovanović, Dunđerski (Mladost), Gobeljić (Zvezda)

MLADOST (5-4-1): Ostojić 6,5 – Dunđerski 6, Vesnić 5,5, Radovanović 5,5 (83. Sremčević), Milošević 5, Leković 5,5 – Gordić 5,5 (60. Radivojević 5,5), F. Žunić 5,5 (60. Milanović 5,5), Jojić 6,5, Udovičić 5,5 – Bojović 6.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan 6,5 – Gobeljić 6, Eraković 6, Dragović 6, Rodić 6 – Kanga 7 (71. Sanogo), Kangva 6 (87. Stanković -) – Bukari 6 (46. Mitrović 7), Ivanić 6,5, Katai 7 (82. Mustafa -) – Pavkov 7 (71. Pešić -).

Igrač utakmice: Milan Pavkov (Zvezda)