Pavićević primio zahvalnice iz lažne države: Hvala vam što ste priznali nezavisno Kosovo*

0

Potpredsjednik Vlade za rad, obrazovanje, zdravstvo i socijalnu politiku, Srđan Pavićević, primio je Emiliju Redžepi, pomoćnicu predsjednika Vlade lažne države  Kosovo za ljudska prava i nevećinske narode. U društvu Redžepi bila je i ambasadorka tzv. državoida u Crnoj Gori, Arijana Žerka Hodža, kao i drugi članovi delegacije. To je prva zvanična posjeta nekog političkog predstavnika lažnog Kosova od formiranja 44. crnogorske vlade, saopšteno je iz Vlade.

Pavićević i Redžepi su razmijenili mišljenja o strateškim prioritetima obje zemlje* i konstatovali da se na samom vrhu prioriteta u oba slučaja nalaze: uspostavljanje vladavine prava, s posebnim akcentom na poštovanju ljudskih i manjinskih prava, borba protiv organizovanog kriminala i korupcije, kao i pristupanje Evropskoj uniji, dok je prištinska strana dodatno istakla i neophodnost pristupanja NATO-u.

Redžepi je iskazala zahvalnost Crnoj Gori – kako za prijem izbjeglica, tako i za podršku u uspostavljanju nezavisnosti lažne Republike Kosovo, naglašavajući sljedeće: „Uzajamno poštovanje, zajednički ciljevi u pravcu evropskih integracija, poštovanje ljudskih prava i dobrosusjedski odnosi – jedini su garant mira, stabilnosti i ukupnih bezbjednosnih prilika na Balkanu.“

Pavićević se u potpunosti složio sa ovim stavom i naglasio: „Iz dosadašnjeg iskustva i burnih političkih dešavanja jasno je da su integracioni procesi apsolutno superiorni i emancipatorski za sve zemlje Zapadnog Balkana, dok su dezintegracioni procesi, insistiranje na razlikama i onome što nas dijeli – inferiorni i retrogradni trendovi.“

On je takođe izrazio veliku nadu da će se „pod krovom Evropske unije svi ovi narodi osjećati bezbjednije i zadovoljnije zbog toga što se isticanjem i njegovanjem zajedničkih vrijednosti i ciljeva smanjuje prostor za pravdu po mjeri većeg naroda ili agresivnije politike. Ne moramo svi biti isti da bi pravda važila za sve. U krajnjoj liniji, u interesu građana je da budu zadovoljni i bezbjedni, a ne da njihove političke elite dokazuju svoju političku i istorijsku ispravnost.“

“Sagovornici su složili da nema prepreka međusobnoj saradnji i razmjeni dobrih praksi i da su obje zemlje otvorene da u prijateljskom i transparentnom duhu nastave da njeguju odnose i grade povjerenje u interesu cijelog regiona”, zaključuje se u saopštenju.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.