Profesor i doktor političkih nauka Vladimir Pavićević kazao je za naš list da su tri ključna kriterijuma na osnovu kojih građani odlučuju o svojim političkim izborima, rekao je za Dan.
– Jedan su ideje, drugi političke ličnosti, a treći praktična korist od djelovanja predstavnika različitih političkih opcija. Najčešće su svi kriterijumi isprepleteni pa je teško precizno reći šta najviše utiče – rekao je Pavićević
On smatra da je Crna Gora danas razvijena demokratija i slobodno društvo, te da su brojni akteri koji utiču i koji se pitaju, ali da i građani Crne Gore danas imaju osjećaj da mogu da utiču na političke odluke.
– Građani Crne Gore su tradicionalno zainteresovani za politiku i racionalno odlučuju o svojim političkim izborima. Javno polje u Crnoj Gori čak je i prepunjeno politikom, pa bi koristilo da se raspravlja o tome kako da oko nas bude malo manje politike – ocijenio je Pavićević.
(Dan)

Jes demokratska i slobodna baš kao što si ti ljepotan
U odnosu na prethodnih 80 god.oslobađa se društvo straha od vlasti.Mic po mic ..treba tačno 100 god da prođe od dolaska komunista.