Partizana pogledala sreća u Danskoj: Nordsjeland ih samo petardom ispratio za Beograd

0

Fudbaleri Partizana doživjeli su večeras vjerovatno najsramotniji poraz u svojoj dugoj istoriji.

U prvoj utakmici plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige konferencija, danski Nordsjeland je na svom terenu savladao crno-bijele sa 5:0, a po prikazanoj igri, pobjeda Danaca je mogla da bude ostvarena i dvocifrenom razikom!

Znalo se i prije ovog dvomeča da Nordsjeland ima odličnu ekipu, mladu, poletnu, brzu, ali smo očekivali da će i Partizan da ostavi bolji utisak u odnosu na gostovanje u Azerbejdžanu u prethodnoj rundi, kada je poražen od Sabaha sa 2:0.

Umjesto toga, kao da smo gledali reprizu tog meča. Nemoć Duljajevog tima koji je opet imao sreće da nije i ubjedljivije poražen. I to važi samo za prvo poluvrijeme. U drugom je Partizan pokazao da može još niže da padne i da se dno još ne vidi!

Nordsjeland je poveo već u 11. minutu meča. Sve je počelo kada je mladi štoper Partizana Mihajlo Ilić pogriješio u pokušaju da pošalje jednu loptu kroz sredinu ka ofanzivnoj liniji tima. Domaći osvajaju loptu i kreću u munjevit napad koji je za trenutak zaustavljen, ali Antić slabo izbija loptu iz kaznenog prostora na nekih dvadesetak metara od Jovanovićevog gola, gdje je lijevi bek domaćih Frose bio potpuno sam, što je na najbolji način iskoristio i poslao projektil u gornji lijevi ugao Partizanovog gola – 1:0.

Pet minuta kasnije Nigren je imao veliku priliku da duplira prednost, ali je bio neprecizan sa nekih pet-šest metara od gola.

Zatim je uslijedio period mirnije igre, sve do ulaska u finiš prvog poluvremena. Osamnaestogodišnji Osman je u 40. minutu propustio stopostotnu priliku iskosa sa lijeve strane odakle je pogodio stativu, a onda se stvorila još jedna sjajna prilika za Ingvartsena koji odbijenu loptu sa oko šest metara šalje preko gola!

Imao je Partizan mnogo sreće tada, ali ne zadugo.

Igrao se 42. minut, desni bek Viladsen je uputio centaršut sa desne strane, lopta na ulasku u kazneni prostor pogađa Nikolu Antića u ruku i dileme nije bilo, penal za Nordsjeland.

Ingvartsen je precizno izveo jedanaesterac, golman Jovanović je bio nemoćan i Nordsjeland je poveo sa 2:0.

Ništa se bitnije nije promijenilo ni od starta drugog poluvremena. Partizan i dalje bezopasan, a da sve bude još gore, u 58. minutu se na povredu požalio Menig, koga je zamijenio Aldo Kalulu.

Uz Kalulua, trener Duljaj je uveo i Sameda Baždara, a izveo defanzivnog vezistu Kanutea, čime je stavio do znanja da želi konkretnju igru svog tima na protivničkoj polovini, ali je istovremeno potpuno oslabio ionako nedovoljno čvrstu igru na sredini terena, imajući u vidu da nije mogao da računa ni na Belića.

Umjesto toga, još jedna velika prilika za Nordsjeland u 60. minutu. Ponovo akcija po desnoj strani i centaršut za Diomandea koji iz neposredne blizine udarcem glavom šalje loptu iznad prečke.

Prvu ozbiljniju priliku od početka meča Partizan je imao u 62. minutu kada je Marković šutirao poslije Nathovog kornera.

I taman kada smo pomislili da bi Partizan mogao da uđe u period bolje igre, uslijedila je još jedna velika prilika za domaće i sjajna intervencija golmana Jovanovića koji je spriječio već “viđen“ gol.

Diomande opet nije uspio da ga savlada, ovoga puta sa tri-četiri metra, i opet poslije centaršuta sa desne strane! Lopta se zatim odbila do Osmana čiji šut je izblokirao Stojković i otklonio opasnost!

A onda, 67. minut meča i još jedan penal za Nordsjeland! Po ko zna koji put domaći imaju prostora na desnoj strani, novi centaršut poslije kog lopta pogađa u ruku Šćekića… Nevjerovatno!

Kao i pred kraj prvog poluvremena, opet je Ingvartsen bio precizan sa bijele tačke za ubjedljivih 3:0!

Samo šest minuta kasnije Jovanović je i četvrti put morao da vadi loptu iz mreže. Mladi Osman je napravio pometnju po lijevoj strani, poslao loptu u peterac, gdje ju je sačekao Vilardsen za velikih 4:0.

U 78. minutu nova stopostotna prilika za domaće, Osman je bio brži od Mihajla Ilića, izbio sam ispred Jovanovića, ali golman Partizana ponovo spašava crno-bijele još veće bruke.

Četiri minuta kasnije opet Osman bježi indisponiranim defanzivcima Partizana, šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali još jednom je stativa bila saveznik Partizana večeras.

U 83. minutu, tek što je ušao umjesto Osmana, Mats Hansen je ostavljen potpuno sam ispred kaznenog prostora, šutirao je u bliži ugao, ali je i on pogodio stativu!

Isti igrač i u 84. minutu ima novu veliu priliku, ali je Jovanović uspio da interveniše…

Ipak, nije mogao Partizan da izbjegne petardu. Očajnu partiju Partizana je zapečatio autogol Ilića u 87. minutu, poslije ubačene lopte Hansena sa lijeve strane – 5:0.

Danci nisu stali ni poslije toga, a u nadoknadi vremena Jovanovićeva mreža se i šesti put zatresla, ali srećom je taj gol poništen, jer je fudbalera Nordsjelanda lopta pogodila u ruku tom prilikom…