Partizan u plej-ofu Evrolige!

0

Košarkaši Partizana osigurali su plej-of Evrolige, kolo prije kraja regularnog dijela sezone, pošto su u Monte Karlu savladali domaći Monako 88:84!

Crno-bijeli su katastrofalno otvorili utakmicu, Kneževi su brzo stekli dvocifrenu prednost. Parni-valjak je krenuo u drugoj četvrtini, preuzeo kontrolu, u jednom momentu imao i 15 poena prednosti. Činilo se da beogradski tim hita ka sigurnom trijumfu, pogotovo jer je bila vidljiva nervoza na relaciji trener-najbolji igrač Monaka, Saša Obradović-Majk Džejms.

Ipak, domaći se nisu predavali i trojkom Moteijunasa su poveli 76:75 na 3.28 minuta do kraja, prvi put još od trećeg minuta druge četvrtine, kada su vodili 28:26.

Igralo se nakon toga koš za koš. Džejms je „izdivljao“, dok je na drugoj strani, Kevin Panter, koga do tog momenta prsktično nije bilo nigdje na parketu, pogodio trojku preko ruke za vođstvo crno-bijelih 84:80, na 17 sekundi do kraja. Sigurni su sa linije penala u finišu bili Zek Ledej i Aleksa Avramović, pa je Partizan ugrabio kartu za doigravanje, iako je Džejms dva puta pogađao za minus dva domaćih.

Avramović i Ledej su sa po 22 poena predvodili „Parni valjak“ do najvažnije pobjede u poslednjih devet godina. Dvocifreni su bili još Džejms Naneli i Alen Smailagić sa po 12 poena.

Kod domaćih je odskočio Eli Okobo sa 23 poena, Alfa Dialo je postigao 11, a Donta Hol,  Džejms, Džordan Lojd i Donatas Moteijunas po 10 poena.

Utakmicu između Monaka i Partizana je, između ostalih, gledao i najbolji svjetski teniser Novak Đoković. Nole je ovacijama dočekan u sali stadiona „Luj drugi“.

Rezultati – četvrtak: Crvena zvezda – Olimpijakos 87:79, Žalgiris – Makabi 68:67, Fenerbahče – Anadolu Efes 103:86, Valensija – Virtus 79:68, Real Madrid – Virtus 79:68, Baskonija – Asvel 120:100; petak: Panatinaikos – Alba 84:88, Olimpija Milano – Barselona 84:76, Monako – Partizan 84:88.