Partizan u finalu; Obradović: Lijepo je kad mladi ne srljaju

0

Partizan je u finalu AdmiralBet Superlige Srbije! U „majstorici“ polufinala, crno-bijeli su savladali Mega MIS sa 96:68 i tako zakazali finale protiv Crvene zvezde koje počinje već u ponedeljak.

Od početka meča, košarkaši Partizana su dominirali na terenu, o čemu najbolje svjedoči rezultat prve četvrtine (39:9). Nakon tih ranih +30, pitanje pobednika meča više nije postavljano.

Na večerašnjem meču, prve minute u crno-bijelom dresu je zabilježio Aleksa Dimitrijević, a trener Obradović je šansu ukazao i Savu Drezgiću.

Na konferenciji za medije održanoj nakon meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

Prvo bih želio da čestitam ekipi Mege na fantastičnom plasmanu, posebno njihovim treneru Marku Baraću. Smatram da je uradio sve da ovi mladi igrači izgledaju kako izgledaju, i svaka mu čast na tome. Mislim da je pobjeda odlučena u prvoj četvrtini, mislim da smo odigrali izuzetno u odbrani i napadački. Takav je bio i cio meč, sem tog nekog perioda u drugoj četvrtini, kad smo imali loš početak. Ostalo je bilo, manje-više, sve korektno. Imamo ono što je sigurno lijepo vidjeti, to su dva mlada igrača koja su dobro igrala, koja nisu srljala. Obično u ovakvim utakmicama, kada ekipa vodi 20 razlike se igra tako da se da lak koš, i to publika obično voli. Oni su igrali ozbiljno to je veoma dobro i pohvalno. Imali su podršku starijih igrača na terenu. Kako god, čestitke ekipi na pobjedi i na plasmanu u finale„, poručio je Obradović.

PARTIZAN – MEGA 96:68 (39:9, 8:22, 23:16, 26:21)

PARTIZAN MOZZART BET: Trifunović 7, Smit 3, Ledej 17, Kaboklo 16, Avramović 9, Panter 10, Ponjitka 2, Smailagić 5, Dimitrijević 8, Drezgić 3, Jaramaz.

MEGA MIS: Filips 6, Milijasević, Jelavić 9, Marković 6, Ðurišić 9, Petrović 2, Jović 21, Malovec 3, Iljasolu 4, Popović, Kovačević.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!