Partizan tek u poslednjoj dionici srušio Spartak

0

Mučili su se košarkaši Partizana u 2. kolu ABA lige i tek u poslednjoj četvrtini slomili otpor domaćeg Spartaka 89:80.

Ušli su gosti mekano u meč, a kada su Subotičani u 23. minutu poveli sa devet poena razlike (50:41), shvatili su da je vrag odnio šalu.

Balša Koprivica sa pet, Ife Lundberg i Sterling Braun sa po dva, te Frenk Nilikina sa jednim poenom incirali su seriju 9:0 za izjednačenje za tri minuta i 28 sekundi.

Nešto kasnije su Braun i Koprivica iskombinovali pet pooena za 52:57. Uzvatio je sam Rudan za novo izjednačenje 57:57.

Uslijedila je rezultatska klackalica u finišu trećeg i na početku poslednjeg kvartala kada je Isak Bonga sa dvije vezane trojke upalio Parni valjak (63:67).

U 34. minutu su trojke jedan za drugim pogodili Karlik Džons i ponovo Bonga za 68:75.

Na dva minuta do kraja Luka Cerovina je pogodio trojko za 76:82, a ispostavilo se da je to poslednji trzaj ekipe Vladimira Jovanovića.

Kapiten Vanja Marinković i Sterling Braun pogodili su van linije 6,75 i donijeli Partizanu prvu dvocifrenu, ujedno i najveću prednost (87:76), na 47 sekundi prije kraja.

Pobjednike je predvodio Sterling Braun sa 21 poenom. Podršku je imao u Karliku Džonsu sa 15, Bongi sa 13 i Koprivici 11 poena.

U domaćem timu istakli su se Dušan Miletić sa 16 i Rašir Bolton, sa poenom manje. Dvocifeni su bili još Cerovina sa 12 i bivši košarkaš Budućnosti, Danilo Nikolić sa 11 poena.