Partizan slavio u grotlu „Arene“: Crno-bijeli na krilima sjajne publike pobijedili Makabi

0

Partizan se vratio na pobjednički kolosek u Evroligi, pošto je u grotlu „Arene“ u 8. kolu Evrolige savladao Makabi sa 96:88 (22:26, 27:24, 20:18, 27:20).

„Arena“ je bila krcata, publika je bila ta koja je podigla ekipu koja je tri četvrtine bila u rezultatskom zaostatku i pogurala je ka četvrtoj pobjedi u elitnom takmičenju.

Ono što može da raduje sve navijače crno-bijelih je povratak na teren Dantea Egzuma, ali prije svih Alena Smailagića koji je za nešto više od četiri minuta postigao devet poena i pokazao da će biti veliko pojačanje za tim u nastavku sezone.

Makabi je dobro otvorio utakmicu, posebno u napadu. Gosti su čini se pogodili sve što su šutnuli, prednjačio je u tome Darun Hilijard (4/4 za tri u prvom poluvremenu). Probleme je pravio i Vejd Boldvin.

Ipak, u drugom poluvremenu domaći su zategli odbranu, sprečili pre svega šut protivniku i neutralisali glavne zvezde gostiju. Koliko je bilo teško da se savlada „ponos Izraela“ najbolje pokazuje podatak da je tim Željka Obradovića prvi put poveo u samom finišu treće četvrtine kada je Matijas Lesor pogodio sa linije penala.

Od tog momenta, pa do kraja susreta Partizan nije ispuštao vođstvo i razlika je konstantno rasla. Kako se meč bližio kraju bilo je jasno da će se gosti praznih šaka vratiti u Izrael.
Najefikasniji kod pobednika bili su Dante Egzum i Zek Ledej koji su brojali do 21, dok je Matijas Lesor postigao 16 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Vejd Boldvin sa 23 poena, dok je Bonzi Kolson stao na 17.

Obe ekipe posle osam kola imaju učinak 4-4.