Partizan se revanširao Baskoniji sa kamatom

0

Košarkaši Partizana zabilježili su novu pobjedu u Evroligi, pošto su u 19. kolu savladali Baskoniju u „Štark Areni“ 83:65.

Pun revanš crno-bijelih za poraz u Vitoriji. Odlična igra u prvih 15 minuta, kada je Partizan stekao +19, bila je dovoljna da se obezbijedi pobjeda protiv ekipe koja je bila osjetno oslabljena neigranjem najboljeg igrača Hauarda i koja je na raspolaganju imala samo 11 košarkaša.

U takvoj situaciji za goste je povukao Vanja Marinković, koji je i držao, kako-tako ekipu iz Vitorije. Partizan je sa druge strane imao dosta raspoloženih košarkaša. U prvi mah povukli su standardno Lesor, Uroš Trifunović sa osam poena u prvoj četvrtini i Janis Papapetru sa 10.

Zatim su palicu preuzeli Aleksa Avramović i Kevin Panter i Partizan je na polovini druge četvrtine stekao +19 – 45:26. Ipak, uslijedio je najlošiji period igre Partizana. Do kraja poluvremena serija 10-2 za Baskoniju i „samo“ +11 na poluvremenu (47:36). A serija se nastavila i u trećoj četvrtini kada je poenima Marinkovića Baskonija opasno zapretila i prišla na 49:43.

Međutim, Partizan je ponovo preuzeo kontrolu igre, a potom i rezultata. Vrlo brzo je poenima Pantera otišao na +12 (55:43), a do kraja četvrtine prelomio i otišao na +17 – 67:50. Četvrta četvrtina bila je puka formalnost i Partizan je ostvario prevashodan cilj, a to je pobjeda. A s obzirom da je prvi meč riješen tek u produžetku, Partizan kao bonus ima i bolji skor u međusobnim duelima.

Briljirao je Uroš Trifunović sa 15 poena, Janis Papapetru je zabilježio 13 uz šest asistencija, Panter 12, a dvocifreni su još bili Lesor sa 11, Egzum i Madar sa po 10. Na drugoj strani samo je Vanja Marinković bio dostojan protivnik crno-bijelima sa 16 poena.

U narednom kolu Partizan u četvrtak gostuje Valensiji, dok Baskonija istog dana dočekuje Barselonu.