Partizan preslišao Cedevita Olimpiju za 1-0 u polufinalu ABA lige

0

Košarkaši Partizana su se mučili ove sezone protiv Cedevita Olimpije, nakon tri poraza, računajući i prošlu kalendarsku godinu jedva su slavili u drugom dijelu sezone, ali… Partizan više nema briga u Evropi, Partizan se sada orjentisao samo na ABA ligu, a Partizan ima veliki potencijal.

Lakše od očekivanog, izabranici Željka Obradovića savladali su Ljubljančane 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28) u prvom meču polufinala plej-ofa ABA lige.

„Crveno-beli“ su odbranom ugušili goste, koji su vodili samo na startu 6:2. Domaći su preokrenuli sa devet vezanih poena, već u finišu prve četvrtine imali dvocifrenu prednost (18:8), dok sun a poluvremenu imali plus 16 (42:26).

Nakon odmora su Kevin Panter i drugovi odradili posao do kraja, pa će u utorak od 18 sati u Ljubljani imati prvu meč loptu za plasman u finale, gdje ih čeka veliki rival, Crvena zvezda.

Partizan je do pobjede predvodio Džejms Naneli je sa 18 poena. Podršku je imao u Jamu Madaru, sa 13, Dante Egzumu sa 11, te Urošu Trifunoviću sa 10 poena.

Kod Cedevita Olimpije su dvocifreni bili Jogi Ferel sa 13, Karlo Marković sa 12 i Zoran Dragić sa 10 poena.