Partizan pred 40.000 navijača savladao evropskog prvaka

0

Košarkaši Partizana su u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak sezone na drevnom stadionu u Atini, pred skoro 40.000 ljudi, ubjedljivo pobijedili Panatinaikos.

Ekipa Željka Obradovića je u sedmoj kontrolnoj utakmici slavila rezultatom 75:64 (15:8, 21:19, 21:16, 18:21). Crno-bijeli su upisali šest trijumfa, a jedini poraz pretrpjeli su od Efesa u petak u prestonici Grčke.

Partizan je od prvog minuta tradicionalnog turnira „Pavlos Janakopulos“ nametnuo ritam, igrao je snažno u odbrani i strpljivo u napadu, dok je Panatinaikos veći dio prvog poluvremena bio neprepoznatljiv.

Obradović je meč počeo sa petorkom Nilikina, Vašington, Nakić, Dejvis i Tajrik Džons, a u 4. minutu na improvizovanom semaforu drevnog stadiona pisalo 0:6. Crno-bijeli su održavali prednost, uglavnom od pet do devet poena, a trofejni trener je čestim izmjenama održavao visok ritam, pogotovo u odbrani.

Sa druge strane, igrači aktuelnog šampiona Evrope su olako ušli u meč, a nije ih „podigla“ ni velika podrška desetina hiljada ljudi sa tribina. Beograđani su u 19. minutu, poenima Brendona Dejvisa, došli i do dvocifrene prednosti – 34:24. Partizan je na odmor otišao sa devet poena viška – 36:27 uz deset poena Dejvisa i sedam Vašingtona.

Crno-bijeli su i u trećem periodu bili bolji tim, iako je Panatinaikos u jednom trenutku došao na samo pet poena minusa. Ipak, uslijedila je serija Partizana 9:0 za maksimalnih 55:41 na manje od pola minuta prije kraja tog dijela utakmice.

U poslednjoj dionici nije bilo mnogo uzbuđenja sve do dva minuta prije kraja kada je Obradović u kratkom periodu dva puta tražio tajm aut i to posle poena Janisa Papapetrua. Nekadašnji igrač crno-bijelih je veći dio meča presjedio na klupi, ali je proradio u finišu i na minut i 50 sekundi prike kraja smanjio je prednost Beograđana na 69:62.

Najefikasniji u Partizanu bili su Vašington sa 13, Dejvis sa 12 i Karlik Džons sa 10 poena, dok su kendrik Nan sa 16 i Džerijan Grant sa 11 poena predvodili PAO.

Partizan novu sezonu počinje u srijedu duelom ABA lige protiv Borca u Beogradskoj areni, dok će prvi meč u Evroligi odigrati 3. oktobra u Vitoriji.