Partizan osvojio turnir na Siciliji

0

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Trapanija u finalu turnira na Siciliji rezultatom 89:61.

Partizan je na ovom meču u početku imao problema, posebno u prvih 10 minuta, kada su crno-bijeli djelovali nesigurno.

U napadu nije bilo dovoljno kreacije, dok je odbrana popuštala, što je iskoristio Kris Orton, lako dolazeći do ofanzivnih skokova.

Međutim, Partizan je postepeno počeo da gradi svoju igru, a prava promena se vidjela sredinom druge dionice.

U tom periodu, crno-bijeli su uspjeli da spoje nekoliko kvalitetnih napada, stekavši prednost od osam poena, što im je omogućilo da lakše kontrolišu tok utakmice.

U drugo poluvrijeme Trapani je ušao dezorijentisan, dok je Partizan značajno podigao nivo igre, kako u napadu, tako i u odbrani. Ta povezanost se jasno osetila na terenu, gde su gosti potpuno dominirali.

Prednost Parnog valjka nastavila je da raste iz minuta u minut, dostigavši ogromnih 24 poena razlike na kraju treće deonice.

Ife Lundberg se razigrao u trećoj četvrtini, postigavši osam poena, dok su ostali briljirali u odbrani, igrajući na izuzetno visokom nivou. Čini se da će upravo raznovrsnost u defanzivi postati ključna odlika ovog tima.

U prvom planu u tom segmentu bili su Frenk Nilikina i Isak Bonga, koji su sjajnim kretanjem i dugim rukama konstantno ometali napad Italijana.

Kako je meč odmicao, italijanska ekipa sve teže je nalazila odgovor na čvrstu igru Beograđana, koji su sa svakim minutom djelovali sve sigurnije i dominantnije.

Ekipa Trapanija je odustala, što se vidjelo i u poslednjih 10 minuta meča, kada su crno-bijeli rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u timu Partizana je bio Ife Lundberg sa 24 poena. Brendon Dejvis je postigao 18, a Sterling Braun 14.

TRAPANI ŠARKS – PARTIZAN 89:81 (19:20, 14:22, 11:26, 17:21)

TRAPANI: Horton 15, Robinson 11, Rosato, Alibegović 13, Galovej 10, Petručeli, Jeboah 6, Molura 1, Đentile, Rodrigez 5, Pulazi.

PARTIZAN: Dejvis 16 (5/8 za dva, 6sk), Lundberg 24 (5/7 za tri), K. Džons 7, Nilikina 8, Koprivica, Nakić 4, Marinković 7, Pokuševski 4, Braun 14, Bonga 5, Lakić, T. Džons.