Partizan krenuo silovito, pa potpuno stao!

0

Nova utakmca, nova drama i novi poraz Partizan Mozzart Beta. Jednostavno, crno-bijeli ove sezone nikako ne mogu da pronađu rešenja u neizvjesnim završnicama. Nisu mogli protiv Mege, nisu mogli ni protiv Igokee prije nekoliko dana u ABA ligi, a ni sada u Minhenu protiv Bajerna koji je bio znatno smireniji u 8. kolu Evrolige i na kraju slavio rezultatom 94:85.

Bruno Kabloko može da se pohvali fantastičnim debi izdanjem u elitnom takmičenju. Pokušao je sam da razdrma čitav tim, unio je energiju kao što je to prošle sezone radio Matijas Lesor. Zakucavao je, skakao, čak i pogađao trojke. Baš je dalekometnom paljbom u potpunosti vratio tim u četvrtoj četvrtini, ali na kraju nedovoljno za pojbedu jer je u posjlednjem minutu falio egzekutor i neko ko bi odigrao kvalitetnu odbranu.

Baš je odbrana na ovom meču bila problem jer je Partizan dozvolio Bajernu da se raspuca kao nikada do sada ove sezone u Evroligi. Bavarci su ubacili 13 trojki iz 28 pokušaja, posebno se istakao Karsen Edvards sa 21 poenom. Odličan je bio Silvian Francisko sa 17, i Devin Buker sa 13.

Što se Partizana tiče, najviše pohvala ide na račun Kabloku koji je imao 19 poena. Džejms Naneli je dao 14, Zek Ledej 12, dok su po 10 imali Pi Džej Doužer i Uroš Trifunović. Međutim, većina tih poena je ubačena u prvoj deonici kada je Partizan imao 10 poena prednosti, ali u nastaku malo šta je funkcionisalo u igri crno-belih pa je klub iz Humske upisao peti poraz ove sezone u Evroligi posle osam kola.

Samo prvi minut uvodne deonice je donio dobre odbrane, Partizan je posle ukradene poveo lakim poenima Jaramaza i Trifunovića, ali tek vrlo brzo su odbrane pale u potpuno drugi plan. Krenula je kiša koševa sa obije strane, međutim Bajern nije uspio da isprati paklen ritam crno-bijelih u uvodnih 10 minuta. Uroš Trifunović, Frenk Kaminski i Džejms Naneli su nemilosrdno pogađali iz svih pozicija, ali najviše je oduševio popularni Trifa koji je bio dvocifren već u prvoj deonici i najzaslužniji za dvocifrenu prednost kluba iz Humske.

Međutim, kao već nekoliko puta tokom ove sezone, Partizan je prestao da radi sve ono što je donosilo prednost pa je tako posle 32 poena u prvoj četvrtini, u drugoj dao 19. Dvocifrenu prednost su zadržali na kratko početkom druge četvrtine kada je Doužer pogodio trojku, ali najveći problem je bio u odbrani. Crno-bijeli nikako nisu mogli da zaustave raspoložene šutere Bajerna. Ubacili su Bavarci devet trojki i čak 53 poena u prvom poluvremenu, a kada protivnik ima takve brojke onda i nije čudno što je Partizan bio u zaostatku.

Stvari su se promijenile početkom drugog poluvremena, ali na gore. Partizan je i dalje imao velikih problema u odbrani, a uz to je i napad u potpunosti stao. Više od šest minuta crno-bijeli nisu postigli koš iz igre… Bajern je sa druge strane pobjegao na čak 12 poena prednosti što će se na kraju ispostaviti da je previše za izabranike trenera Obradovića. Ono što je bilo upečatljivo da Obradović u ovom periodu nije tražio tajm aut, već je izmjenama pokušao da pronađe nekoga ko će razbuditi tim – bio je to Bruno Kaboklo.

Brazilac je žestoko zakucao, dao vještačko disanje timu koji je potom napravio seriju 8:0 kojom je prišao na samo četiri poena zaostatka posle sjajnog prodora Ledeja (65:61). Međutim, Partizan je samo na kratko oživio. Bajern se regrupisao i u poslednjih 10 minuta ušao sa sasvim solidnih 70:63.

Viđena je klackalica. Partizan priđe na minus pet, Bajern vrati na plus sedam… I tako nekoliko minuta. Mučenje je prekinuo ponovo spektakularni Kabloko, ovoga puta ne nebeskim zakucavanjem, već dalekometnom kanonadom. Brazilac je tri napada zaredom pogađao van linije 6,75 i to svaki put da bi vratio crno-bele na podnošljivih minus četiri. Osetili su svi u crno-bijelom da je Bruno u naletu, Doužer ga je pronašao u reketu kada je pogodio uz faul i smanjio na svega 82:81. Ponovo je viđena dramatična završnica i ponovo se Partizan nije najbolje snašao. Na svaki dobar potez išla bi duplo bolnija greška… Poput sjajnog prodora Doužera koji je odmah potom napravio propust u odbrani i dozvolio Bajernu da pogodi uz faul čime su domaćini obezbijedili trijumf.

Partizan Mozzart Bet odmah posle utakmice ide nazad za Beograd. Sutra je zakazan trening, a nova utakmica Evrolige već u petak protiv Albe u Štark Areni.