Partizan ispao iz Lige Evrope u produžetku, rival za opstanak na Evro sceni najteži mogući

0

Partizan neće igrati u Ligi Evrope ove sezone, pošto je eliminisan od Lugana. Na utakmici u Švajcarskoj pobjednika nije bilo, pošto je meč završen rezultatom 2:2 i to nakon produžetaka.

Crno-bijeli su izgubili u Beogradu 1:0 i zbog toga su ispali, ali i dalje imaju šansu za nastupaju u Evropi. Njih sad očekuje plej-of za Ligu konferencija.

Bolje su izabranici Aleksandra Stanojević izgledali na ovoj utakmici koja se odigrala na stadionu Tuna. Dobre prilike nisu iskoristili Aldo Kalulu i Ibrahim Zubairu. Kad je izgledalo da će se na odmor otići bez golova, na scenu je stupio Gajas Zahid.

Natan de Medina je ukrao loptu, ona je stigla do raspoloženog Ksandera Severine koji je proigrao Norvežanina. Ovaj je napravio sjajan lažnjak i dobrim udarcem iz daljine uspio da savlada Saipija.

Ipak, drugo poluvrijeme nije dobro počelo po goste. Lopta je posle dobre akcije došla do Renata Štefena. Njegov prvi pokušaj izblokirao je Nihad Mujakić, ali vratila se lopta Švajcarcu koji je iz drugog puta uspio da matira Aleksandra Jovanovića.

Nije primljeni pogodak pokolebao Partizan. Gosti su uspeli u 67. mintu drugi put da dođu do prednosti. Korner je izveo Zahid, a sjajan je u skoku bio kapiten Svetozar Marković koji je udarcem glavom uspeo da zatrese mrežu rivala.

Za crno-bijele je još bolje bilo od 87. minutu kada je Albijan Hajdari morao u svlačionicu. On je dobio crveni karton, tačnije drugi žuti, pa je švajcarski klub morao sa desetoricom da igra do kraja.

Pošto promjene rezultata nije bilo, meč je otšao u produžetke. U prvih 15 minuta ništa važno pomjena se nije desilo, ali u drugom jeste.

Najprije je tim Aleksandra Stanojevića propustio priliku da postigne treći gol. Udarac Kervina Arijage je zaustavio živi zid, da bi Saipi udarac Markovića.

Nakon toga je uslijedila kazna i šok za goste u 111. minutu. Štefen je uputio centaršut sa desne strane, lopta je preletjela De Medniu i sam je na drugoj strani ostao Hišam Mau kome nije bilo teško da postigne gol.

Partizan će za plasman u Ligu konfrencija igrati sa Gentom. Bizoni su na papiru čak jači tim od Lugana. Crno-bijeli takođe nemaju dobru tradiciju u mečevima sa belgijskim timovima, tačnije nikada nisu pobijedili neki tim iz zemlje Beneluksa. Sa Gentom su igrali dva puta i imaju remi i poraz.

Podsjećanja radi, Vojvodina nije imala sreće, pošto je nakon penala ispala od Maribora u kvalifikacijama za Ligu konferencija. Već u 2. kolu istog takmičenja od Mornara je eliminsan Radnički iz Kragujevca.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!