Partizan i TSC poraženi: Borac odolio u Budimpešti

0

Partizan je ovog ljeta već eliminisan u kvalifikacijama i za Ligu šampiona, potom i eliminisan i iz kvalifikacija za Ligu Evrope, a sada je blizu eliminacije i iz kvalifikacija za Ligu konferencija.

U prvom meču plej-ofa za najmlađe evropsko takmičenje, crno-beli su večeras u Humskoj poraženi od Genta sa 0:1, pa će u revanšu imati vraški težak zadatak da stignu zaostatak. Međutim, igra koju su Stanojevići izabranici pružili ne uliva nadu da crno-beli mogu u grupnu fazu.

Jedini gol na ovom susretu postignut je u 16. minutu. Omr Gandelman se najbolje snašao u petercu Partizana i pored Jurčevića uspio da dođe do lopte i pošalje je u mrežu.

Nijesu fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili trijumf na gostovanju Ferencvarošu, u okviru prve utakmice plej-ofa za Ligu Evrope ali i konačnih 0:0 predstavlja veliki poduhvat i korak ka grupnoj fazi drugog po rangu Uefinog takmičenja.

Izdražao je šampion Bosne i Hercegovine nadmoć rivala na terenu, koja se ogledala kroz značajno veći posjed lopte (68-32), te osujetio sve napade domaćina. Tako će izabranici Mladena Žižovića za sedam dana imati priliku da pred svojim navijačima ostvare najveći uspjeh u istoriji kluba.

U prvom duelu plej-of runde nije se proslavio TSC, pošto je kao gost poražen od Makabi Tel Aviva 3:0.

Glavni uzrok potopa tima iz Bačke Topole je činjenica da su nakon vodećeg gola Izraelaca, u finišu prvog poluvremena ostali bez dva igrača. Isključenja su zaradili Mateja Đorđević i Mihajlo Banjac.

Znao je Makabi da iskoristi brojčanu prednost i sa dva pogotka u nastavku praktično riješi pitanje pobjednika dvomeča.

Hrvatsko-slovenački derbi između fudbalera Rijeke i ljubljanske Olimpije, u sklopu prvog meča plej-ofa za ulazak u Ligu konferencija završen je neriješenim ishodom 1:1(1:0).

Imali su izabranici crnogorskog trenera Radomira Đalovića prednost stečenu golom Franja Ivanovića sve do 79. minuta. Međutim, da se na revanš u Ljubljanu ode u potpunom egalu pobrinuo se Pedro Lukas, koji je sa penela postavio konačan rezultat.

Preostali timovi sa eks-ju prostora, koji se bore za ulazak u grupnu fazu Lige konferencija nijesu imali uspjeha u prvim duelima ali su zadržali realne šanse da u revanšima nadoknade zaostatak. U pitanju su predstavnici Slovenije Maribor i Celje.

Bolji od Maribora na svom terenu bio je švedski Đurgarden 1:0 pogotkom Tokmaca Ngueana, dok je Celje identičnim rezultatom pokleklo na gostovanju jermenskom Pjuniku, za koji je pobjedonosni gol dao Sani Buhari.

Revanši su na programu narednog četvrtka.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!