Partizan čeka derbi sa četiri boda prednosti u odnosu na Zvezdu

0

U osmom kolu šampionata Srbije, Partizan je sa 2:1 (1:1) savladao Železničar u Pančevu.

Pančevcima je „presudio“ tandem rezervista Partizana. Nemanja Nikolić i Gajas Zahid osvojili su Pančevo i na najbolji način zakazali 170. „vječiti derbi“, u srijedu na stadionu u Humskoj.

Gol odluke postigao je Gajas Zahid u 82. minutu. Poslije duge lopte Belića, Nikolić je odložio loptu u srce kaznenog prostora, odakle je Zahid ciljao u desni ugao golmana Stankovića za erupciju oduševljenja preko 3.500 navijača Partizana na stadionu Železničara.

Zasluženo, iako su crno-bijeli do finiša strepjeli u naporima da proboju defanzivni blok sigurnih Pančevaca.

Partizan je od 27. minuta imao prednost od 1:0. Odlično je prvi korner na meču izveo Natho, štoper Mihajlo Ilić sa prve prebacio loptu na drugu stativu, a Brazilac glavom rutinski smjestio loptu iza leđa debitanta Stankovića.

Nije dugo ekipa Igora Duljaja imala prednost. Izjednačio je Aleksandar Đorđević, sa bele tačke, četiri minuta kasnije. Prethodno se sudija Stanko Ostraćanin nije dvoumio, duel Stankovića i Saldanje ovjerio je pokazivanjem na 11 metara. VAR potvrda i rutinska egzekucija veziste Železničara vratili su meč u egal fazu.

Imao je Partizan inicijativu, dominirao kako se meč bližio kraju, međutim, sve se završavalo daleko od gola Stankovića. Sjajan posao u poslednjoj liniji domaćina odradio je Vojislav Stanković, nekadašnji komandant crno-bijele odbrane, nosio je poslednju liniju Železničara.

Pokušavao je Igor Duljaj, sa Nikolićem, Zahidom i Menigom, da poentira. Odsječeni Saldanja, posle gola, utopio se u jalovu inicijativu Beograđana, nedostajalo je konkretnosti u igri crno-belih i sporadična ofanziva više je ličila na stihiju, nego Partizan iz prethodnih izdanja.

Na suprotnoj strani, Pančevci su mudro čuvali remi, bez želje da iznose loptu napred. Na kraju nisu uspjeli, Partizan je pred više od 4.000 ljudi, u sjajnom ambijentu stigao do dragocjenog trijumfa protiv debitanta Železničara.