„Parni valjak“ se raspao u poslednjoj četvrtini

0

Košarkaši Partizana zabilježili su 16. evroligaški poraz u tekućoj sezoni, pošto ih je u četvrtak u “Blaugrani” pobijedila Barselona rezultatom 94:76. Tim Željka Obradovića tako nastavlja borbu za mjesta koja vode u plej-in elitnog evropskog takmičenja.

„Parni-valjak“ je stao na startu drugog poluvremena, bio na minus 14, vratio se, ali se u poslednjoj četvrtini raspao, postigao samo osam poena

Crno-bijeli su na skoru 13-16, koliko ima i Valensija sa kojom šampion ABA lige dijeli deseto mjesto. Ukoliko Armani pobijedi u petak, pridružiće se srpskom i španskom timu na diobi ove pozicije.

Partizan tradicionalno vrlo loše prolazi u Barseloni, ali je imao razloga da se nada konkurentnom duelu posle tri četvrtine košarke u Kataloniji. Imali su na startu poslednjeg perioda crno-bijeli zaostatak od samo četiri poena, ali tada je napad Partizana zamro, a Barselona je dodala gas i došla do dvocifrene prednosti.

Posle odličnog starta utakmice, Barselona se očekivano vratila i imala prednost na kraju prvog perioda. Fantastično je u prvom poluvremenu igrao Aleksa Avramović, srpski reprezentativac postigao je 19 poena i praktično održao Partizan konkurentnim.

U trećoj četvrtini djelovalo je da je Barselona prelomila utakmicu posle trojki Kalinića i Parkera, ali tada se budi Zek Ledej koji svojeručnom serijom 6:0 vraća Partizan u igru. Tada je uslijedila katastrofalna četvrta četvrtina crno-bijelih, Avramović i Ledej su ostali bez energije i utisak je praktično da se Partizan na pet minuta do kraja predao.

Vođstvo domaćih do kraja utakmice samo je raslo i sve je bilo riješeno dugo prije isteka vremena.

Baš kao i u skoro svakom evroligaškom duelu u prethodnim nedeljama, najbolji dvojac Partizana činili su Avramović i Ledej. Reprezentativac Srbije imao je 27 poena na kraju duela, a reprezentativac Azerbejdžana dodao je 16.

Uzrok poraza Partizana treba tražiti u nedovoljnom doprinosu ostatka tima – Kevin Panter, Pi-Džej Doužer i Bruno Kaboklo su zajedno ubacili tek 20 poena.