Pao PAO: Zvezda izdržala do kraja!

0

Vratio se Dejan Radonjić u Crvenu zvezdu i ona odmah pobeđuje u Evroligi!

Kiša trojki u prvom poluvremenu i dovoljno prisebnosti u nastavku. Bilo je opet trzavica u igri Crvene zvezde na samom kraju meča protiv Panatinaikosa, ali su izabranici Dejana Radonjića smogli snage da poklone svom treneru pobedu na povratku u Evroligu, ali i za Novu godinu – 74:71. Sve s potpisom Korija Voldena. Zaista je američki kombo bek bio jako dobar na ovoj teškoj i tesnoj utakmici.

Videlo se i iskustvo Kina Koloma. Pružio je vrlo dobru partiju u samoj završnici, znao je da spusti ritam, ali i pogodi kada se najviše računalo. Ovo je trijumf koji znači mnogo više od toga. Ima Zvezda temelj na kom može da gradi nastavak sezone i 2021. godinu.

PAO je uspeo da se približi na tri poena zaostatka na minut i po pre kraja. A onda je Papapetru ubacio daleku trojku na 53 sekunde pre kraja utakmice za izjednačenje. O´Brajant je zatim dao dva penala. Zatim je Nedović izgubio loptu u napadu i tu je Zvezda uspela da prelomi utakmicu! Iako je posle toga Papapetru pogodio trojku.

Bilo je poteškoća na kraju, ali pobeda se piše! Mnogo je puta pala Zvezda ove sezone na samom kraju, ali ovoga puta je izdržala.

Pored Voldena, Kolom je meč završio sa 13 poena, dok je Dobrić dodao 11. Za goste je Papapetru dao 20, a Nedović 16.