Rijetko se ko od političara oglasio nakon završenih izbora u Podgorici. Pomenuti čekaju objavu zvaničnih rezultata koja dolazi nakon odluke Ustavnog suda o izbornim žalbama ali se može reći da su tenzije splasnule i da su rezultati izbora tema u kuloarima političke scene Crne Gore.
Tako je lider URE Dritan Abazović gostujući na televiziji Vijesti kazao da jeste došlo do kratkog razgovora predsjednika države Jakova Milatovića i predsjednika Skupštine Andrije Mandića o podgoričkim izborima. Očito je to zasmetalo Abazoviću koji nije prilikom svog gostovanja mogao da potvrdi hoće li pregovarati odvojeno od Milatovića, a što mu je očito i zasmetalo, vidjevši da njegov model gdje „niko bez on i njegovi“ ne može vršiti vlast, ipak ne može više da prolazi kod ostatka političke scene i da ga gura na političke margine.
Međutim, tema formiranja vlasti se očito jeste pokrenula a pojedini mediji su pisali da je razgovora bilo. Čak provijava i opcija da nositeljka liste Za budućnost Crne Gore, zbog svog konstruktivnog pristupa izbornoj kampanji bude mjerilo koje će okupiti sve tridesetoavgustovce i da pomiri zavađene strane bivših i sadašnjih PES-ovaca.
A da li je na djelu opipavanje terena za budući politički savez ili ne, ostaje u domenu nagađanja. Pomenuti mediji iznijeli su itekako čudne podatke da su sada, iz nekog razloga, i djelovi izvršne vlasti dio paketa dogovora za Podgoricu što bi predstavljalo frapantan podatak, ukoliko je i tačan. Naime, ti mediji su pisali da je dokaz za tako nešto činjenica da je Milatović uputio skupštinskom Odboru za međunarodne odnose predlog da Nebojša Đoković bude ambasador Crne Gore u Srbiji, ali i da je Milatović tražio da se „otvore vrata“ za njegove ljude u državnim institucijama.
Ukoliko bi došlo do takvog dogovora, faktički bi značilo da bi za formiranje lokalne vlasti bilo potrebno istrgovati i državne funkcije što predstavlja svojevrsni presedan u političkom životu Crne Gore. Faktički bi isti model bio da neki lokalni učesnik nekih izbora u nekoj manjoj opštini, a od koga bi hipotetiki zavisila vlast u toj opštini, mogao da traži od predstavnika izvršne vlasti da njegovog čovjeka postave u odbore pojedinih preduzeća. Stoga, vidljivo je da je na djelu nevjerovatan pokušaj političke trgovine.
Po pisanju ovih medija, Milatović je navodno tražio i da se razmatra novo rješenje za čelnika Agencije za nacionalnu bezbjednost. Kako navode, sadašnji direktor ANB-a Boris Milić nije izabran ni sa kvote NSD-a a nije blizak ni predsjedniku države. Ovi mediji nastavljaju i govore da Milićev odlazak zahtijeva i lider URE Dritan Abazovića ali da on želi da na čelo Agencije postavi Artana Kurtija. Milatovićev pik, po ovome, je Dejan Vukšić.
Međutim, kako je pozicija direktora ANB-a uopšte i došla kao tema za raspravu prilikom razgovora o podgoričkim izborima, potpuno je nejasno. Ukoliko je tačno, može se postaviti pitanje kako se došlo do političke prakse da se pozicije sa državnog nivoa podvode onome što su pregovori za formiranje lokalne vlasti.