Orlići u četvrtfinalu Evrobasketa: Francuzi naredni rival

0

Muška mlada košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva na Kritu, pošto je u osmini finala bila bolja od Italije – 75:72 (16:15, 21:14,  22:25, 16:18)

Naredni protivnik “orlićima” danas od 17.30 sati, biće Francuska.

Poslije vrlo izjednačenog prvog perioda tim Nenada Čanka razliku je počeo da pravi početkom druge četvrtine. Ovaj dio igre počeo je trojkom Stefan Stefanović, da bi poslije četiri minuta igre Srbija imala i dvocifren kapital – Nikola Šaranović je pogodio za 29:19. Novom trojkom Stefanovića pobjegli smo i na plus 12 (34:22), da bi novi dalekometni hitac – ovog puta Čedomira Matića značio i bijeg na 13 razlike (37:24).

Italija je uzvratila u trećem  periodu, polovinom ovog dijela okrenula rezultat na 44:45. Taj nalet rivala odbio je Stefan Dabović, Bogdan Zimonjić je dodao trojku za 49:45, što je označilo povratak našeg tima u pravi ritam, u kome su “orlići” igrali sve polovine poslednje četvrtine kada su opet bili na dvocifrenom odstojanju – 65:54.

Međutim, od penala kojim je Filip Branković na ulasku u 35. minut donio tih plus 11, pa do sledećih poena našeg tima – opet sa penala, prošla previše vremena, što je Italija iskoristila i vratila se u igru, poravnala na  67:67. Nikola Šaranović je sa penala vratio Srbiji prednost, Matija Belić sa istog mjesta povećao na plus 4 – 71:67, minut i 7 sekundi pre kraja, ali je pred poslednjih 17,8 sekundi i dalje bilo otvoreno – 71:69.  Italija je pokušala da brzim faulom ostane u igri. Mihajlo Petrović, zatim i Bogdan Zimonjić nisu griješili i Srbija je otišla u četvrtfinale.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Nikola Šaranović sa 20 poena, 7 skokova, Filip Branković je dodao 12.