Olga jača od protivnice i organizatora: Preokretom do osmine finala

0

Nepunih 20 sati posle jučerašnje velike pobjede nad Amerikankom Danijel Kolins, srpska teniserka Olga Danilović je neshvatljivom odlukom organizatora Rolan Garosa morala ponovo na teren.

U meču trećeg kola ovog grend slem turnira rivalka joj je danas bila Hrvatica Dona Vekić sa kojom je takođe vodila veliku borbu.

Na kraju, posle tri sata i 10 minuta igre, Olga je izborila plasman u osminu finala rezultatom 2:1, po setovima 0:6, 7:5 i 7:6 (10:8).

Da li zbog umora ili nečeg drugog, Olga je prvi set “prespavala“. Vekićeva je lako dobila taj dio igre, i to bez izgubljenog gema, pa je prava borba počela tek od drugog seta.

Tada se već igralo gem za gem, Danilovićeva se razigrala, osvojila i neke fantastične poene (jedan od njih je u prilogu) i vrebala priliku za prvi brejk. U desetom gemu je, pri vođstvu 5:4, imala dve set-lopte, ali nije ih iskoristila.

Ipak, vrlo brzo su se ukazale nove šanse u dvanaestom gemu, kada Olga konačno dolazi do brejka, a ujedno i do osvajanja drugog seta sa 7:5.

To je bio samo uvod u iscrpljujuću borbu u maratonskim gemovima tokom trećeg seta.

Dona Vekić je odmah stekla brejk prednosti i povela sa 2:0 i djelovalo je da Olga neće imati snage da uzvrati, ali ne samo da se nije predavala, već je pokazala da je i pored jučerašnjih velikih napora, i danas spremna za teniski maraton.

Pošto je uspjela da spasi tri brejk-lopte u petom gemu i smanji na 2:3, u narednom je na servis Vekićeve odigrala sjajno i bez izgubljenog poena anulirala prednost rivalke – 3:3.

A onda, nevjerovatan gem u kom je Olga bila pod ogromnim pritiskom, čak šest puta je Dona Vekić imala brejk-prilike, ali je srpska teniserka uspjela sve to da izdrži i da osvoji ovaj maratonski gem za vođstvo od 4:3!

Veliki broj propuštenih prilika uzdrmao je Donu Vekić, pa je Olga u narednom gemu imala dvije prilike za brejk da možda i riješi meč, ali je hrvatska teniserka uspjela da uzvrati i izjednači na 4:4.

Naredni gem donio je novu dramu. Dvije vezane brejk-lopte za Donu Vekić, Olga je jednu spasila, drugu nije uspjela i hrvatska teniserka je stigla nadomak pobjede.

Ni tada nije bilo gotovo, Olga ponovo pokazuje šampionski karakter i koristi prvu brejk-loptu za izjednačenje na 5:5!

Međutim, isti scenario se dešava u sledećem gemu, samo u obrnutim ulogama, Dona Vekić vraća brejk i ponovo dolazi u situaciju da servira za pobjedu.

Kada je hrvatska teniserka povela sa 30:0 u narednom gemu, mnogi su pomislili da je gotovo, ali je ni Olga koja opet uspijeva da uzvrati i stigne do taj-brejka u odlučujućem setu!

Vrhunac drame!

Vekićeva bolje počinje taj-brejk, povela je sa 2:0, Olga je izjednačila na 2:2, ali Vekić zatim vezuje četiri poena, za vođstvo od 6:2.

Neustrašiva Olga osvaja naredna tri poena u nizu, vraća potpunu rezultatsku neizvjesnost i prva dolazi do meč-lopte kada je povela sa 9:8 i odmah ju je iskoristila – 10:8 za plasman u osminu finala!

Naša teniserka sada čeka bolju iz duela pete nositeljke Markete Vondroušove i Kloi Pake.