Old firm opravdao očekivanja: Seltik pobjegao Rendžersu

0

Old firm je opravdao očekivanja – bilo je svega što prati najveći meč škotskog fudbala: gafova, nereda, dobrog fudbala, golova, preoketa. Na kraju je Seltik slavio na gostovanju Rendžersu 2:1 i odmakao najvećem rivalu šest bodova na vrhu tabele.

Noć uoči meča navijači Seltika pur penom su „zalijepili“ kapije Ajbroksa kako bi omeli domaće pristalice da prisustvuju derbiju. Ipak, nije to spriječilo „policajce“ da napune kultni stadion, a policija je uhapsila krivce od kojih niko nema više od 25 godina. Sam meč počeo je pakleno. U prvih sedam minuta viđena su dva gola – po jedan na svakoj strani. Poveo je Rendžers u trećem minutu preko Velšanina Arona Remzija na asistenciju Rajana Kenta. Izjednačio je australijski reprezentativac srpskog porijekla Tim Rogić u sedmom, da bi do kraja poluvremena potpun preokret zeleno-bijelima donio Amerikanac Kameron Karter-Vikers. Drugo poluvreme je kasnilo jer su u pauzi domaći navijači bacili staklene flaše ispred Seltikovog gola, pa je trebalo vremena da redari pokupe srču. U nastavku utakmice nije pao intenzitet, viđena je velika borba, ali nije više bilo golova. Fudbaleri Rendžersa su napadali u talasima, međutim odbrana Kelta uspjela je da se odbrani. Odličan je bio bivši golman engleske reprezentacije, 34-godišnji Džoe Hart. Seltik je ovom pobjedom pobjegao Rendžersu šest bodova i na dobrom je putu da oduzme titulu velikom gradskom rivalu. „Policajci“ su prije ovog meča bili neporažen na Ajbroksu više od dvije godine.