Olajinka olakšao Zvezdinu generalku za Norvešku

0

Fudbaler Crvene zvezde, Piter Olajinka je u razmaku od 132 sekunde postigao dva gola i u 17. minutu skoro sve je bilo rIJešeno na neutralnom terenu u Pančevu. Čukarički je van svog stadiona bio potpuno smušen, a šampion je ostvario laganu i ubjedljivu pobedu (4:1) u prvom meču 5. kola Super lige Srbije.

Čukaričkom je zabranjeno da igra na svom stadionu zbog lošeg stanja terena, pa je za meč izabrana podloga sa veštačkom travom u Pančevu, što odgovara Crvenoj zvezdi kao priprema za ono što je čeka u Bodeu u utorak u plej-ofu za Ligu šampiona.

Mini neizvesnost doneo je gol Mela u 70. minutu, ali ubrzo je Sisoko zatresao svoju mrežu i izostala je drama u finišu. Tačku je stavio Luka Ilić, pokazujući da se ne miri sa epizodnom uloogom i da želi više da bude na terenu.

Trener Zvezde, Vladan Milojević izveo je najbolji mogući tim, a nije mogao da računa na Šerifa Endijea i Omrija Glazera.

Odlučio je da šansu na krilima pruži Pumi i Olajinki, a na klupi ostavi Milsona. Među startere se vratio Điga, a drugi bonus je bio desni bek Mimović.

Imala je Zvezda dobru probu na podlozi koja će je čekati i u utorak u Novrškoj protiv Bode Glimta u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona, a trener Milojević posle izdanja Olajinke nema dilemu da li Nigerijca da stavi u tim u Norveškoj.

Rezultat je omogućio Milojeviću da ne optereti Olajinku više od 45 minuta, a  posle prvog poluvremena povukao je sa terena i Spajića. Kapiten je imao katastrofalnu reakciju u 34. minutu, što nije kaznio Tufegdžić. Vezista Čukaričkog je pogodio stativu.

Razdrmao je Melo Čukarički u drugom poluvremenu, a kad se u 70. minutu prošetao kroz odbranu Zvezde pored Stojića dodatno je ogolio koliko je slaba odbrana šampiona i zašrto je velika potreba bila dovođenje reprezentazivca Slovenije Drkušića.

Gol je pao ubrzo pošto je Milojević prebacio Seola na desnu stranu i uveo Rodića, što je bila proba za utakmicu u Norveškoj

ČUKARIČKI – CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

Stadion: Železničara u Pančevu. Gledalaca: 2.500. Sudija: Jovan Šegrt (Beograd).

StrIJelci: 0:1 – Olajinka u 15, 0:2 – Olajinka u 17, 1:2 – Melo u 70, 1:3 – Sisoko (autogol) u 77, 1:4 – L. Ilić u 89. minutu.

ČUKARIČKI: Mirković – Rogan, Stevanović, Jovanović, Diop – Sisoko, Docić – Cionis, Tufegdžić (od 46. Vadze), Ivanović (od 46. Miladinović) – Cvetković (od 46. Melo).

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić – Mimović (od 64. Rodić), Điga, Spajić (od 46. Stojić), Seol – Hvang, Elšnik – Puma (od 64. Jovanović), Ivanić (od 80. L. Ilić), Olajinka (od 46. Milson) – Duarte.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!