Odličnih 30 minuta u Monpeljeu, ali poraz od Francuske

0

Odlično izdanje crnogorskih košarkaša u prvom priprmenom meču za Svjetsko prvenstvo.

Francuska je na kraju slavila 80:69, ali selektor Boško Radović ima sigurno dosta razloga da bude i zadovoljan izdanjem u Monpeljeu.

U finišu su Francuzi stigli do dvocifrene prednosti, nakon niza čudnih sudijskih odluka, posebno kada se zna da je u pitanju pripremni meč.

Faulovi koji nijesu bili i bacanja Francuzima, na drugoj strani pištaljka se nije gotovo nikada čula. Dosta govori i odnos u izvedenim bacanjima 25:14 u korist domaćih.

Francuzi su pred punim tribinama Sud arene, krenuli odlično, dok su „crveni” imali problema da pronađu put do koša. Za prvih šest minuta ubacili su samo četiri poena i bili na -9. Ipak poslije bacanja Nikole Ivanovića prišli su na 15:12, a nakon deset minuta bilo je 21:15.

Nemanja Radović je pogodio za 21:19 u 14. minutu, a trojkom Bojana Dubljevića poravnali su Crnogorci na 37:37 u posljednjem minutu drugog perioda.

Francuskoj je pripao početak treće četvrtine, pa su domaći pobjegli na 51:42, ali smo se vratili i trojkom Petra Popovića smanjili na 58:55, da bi rezultat nakon 30 minuta košarke bio 60:55.

Od 63:60 i koša uz bacanje Andrije Slavkovića tri minuta bili smo bez koša, a Francuska je stigla do plus 9 na polovini posljednje četvrtine što je presudilo pobjednika.

Ivanović je bio najefikasniji sa 12 poena, 11 uz 11 skokova dodao je Nikola Vučević, 10 poena Popovića, devet Vladimira Mihailovića, osam Radovića, sedam Slavkovića.