Odjeci derbija: Pobjeda koja život znači Baranima, „studenti“ izgubili fokus

0

Rafalna paljba u prvom poluvremenu, čak 62 ubačena poena i fenomenalni Tavijan Dan-Martin presudila su da Mornar veže drugi trijumf u ABA ligi. Na Topolici je pao SC Derbi (91:86) i praktično iz izgubljene situacije sada se ponovo priča o opstanku.

Nama svaka pobjeda život znači. Prvi put smo vezali dvije pobjede, želio bih od srca da čestitam igračima, već 3-4 utakmice ličimo na ekipu, prije svega zbog želje i volje. Kada se igrači bacaju po parketu, to znači da smo na pravom putu. Kada tako odigramo i da izgubimo nije mi žao. Vratili smo se iz mrtvih. Nema sada mnogo filozofiranja. Idemo iz utakmice u utakmicu, treba da iskoristimo dobru atmosferu da nastavimo u ovom ritmu. Zahvalio bih se barskoj publici koja je prepoznala trenutak da se sada lomi sezona. Ovo je grad koji zaslužuje da ima ABA ligaša“, rekao je trener Mornara, Mihailo Pavićević.

Strateg Barana je dodao da hazarderski potez da promijeni cijelu petorku usred sezone daje rezultata, ali da takođe preuzima na sebe odgovornost za loše rezultate na startu takmičarske godine. Pavićević je obraćajući se igračima ali i svom bratu poručio da se na muci poznaju junaci.

Prvo poluvrijeme je bilo naše najbolje ove sezone, podsjetilo me na one najbolje dana Mornara kada smo igrali atraktivno. Znao sam da ne možemo do kraja da igramo u istom ritmu, na kraju su odlučivale dvije lopte“, dodao je Pavićević.

Brani su se sada izjednačili sa pretposlednjom Krkom. Oba tima imaju po tri pobjede i sastaju se naredne subote u Novom Mestu.

I njima i nama taj meč znači jednako. Ako se ovako budemo borili imamo čemu da se nadamo“, zaključio je Pavićević.

Košarkaši SC Derbija pretrpjeli su četvrti vezani poraz. Poslije Splita, Zadra i Igokee.

Igubili smo utakmicu u prvom poluvremenu, primili smo čak 91 poen za 40 minuta. Dobro smo radili, dobro smo trenirali, ali onda dođe utakmica i uvod kao da igramo protiv juniora. Primili smo 32-34 poena iz reketa, na kraju 38. Možda je to zbog neke presije naših košarakaša u glavi da moramo da dobijemo nakon tri poraza. Nismo se držali dogovora. U drugom poluvremenu, kada smo vidjeli da nemamo što da izgubimo, pojačali smo agresivnost i fokus prišli smo na jedna posjed rivalu“, rekao je trener SC Derbija, Dejan Jakara.

Malo čime je slovenački strateg bio zadovoljan.

Jedina satisfakcija može biti što smo izgubili manjom razlikom nego što smo dobili Mornar kući. Vjerujem u ove igrače, ali nemoguće je da protivnički košarkaš od 10 do 15 puta jednim driblingom uđe u naš reket. Kad podignemo fokus, kad komuniciramo između sebe sve izgleda bolje. Samo tako možemo da dobijemo utakmicu jer imamo atletiku i možemo dobro da igramo odbranu“, dodao je Jakara.

SC Derbi je ispao iz zone plej-ofa, a u narednom kolu Studente očekuje težak meč sa Cedevita Olimpijom u Podgorici.