Odbrana Partizana častila Nicu, odlični Dijabate vadio fleke

0

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Nicom 1:1 (0:1) u drugom kolu D grupe Lige konferencija.

Stagniraju klub iz Humske odavno, ali su kao nikad ranije, ovog ljeta do izražaja došlo loše vođenje kluba, katastrofalna selekcija igrača… Navijači su odavno nezadovoljni, od izlaska fudbalera na teren su počeli sa skandiranjem „Uprava napolje”. U takvom sivilu, totalno crnilo je odbrana srpskog vicešampiona.

Po ko zna koji put ove sezone, defanzivci Partizana su odigrali na nivou petlića, od stojanja u poslednjoj liniji, preko statičnosti, do zbunjenosti, što je lijevi bek francuskog kluba, Džo Brajan, iskoristio da već u drugom minutu zatrese mrežu iza leđa Aleksandra Popovića.

Golman Partizana je bio na mukama i prilikom šuteva Gaetana Laborda iskosa u 27. minutu, te Dantea glavom, 60 sekundi kasnije. U oba navrata je čuvar mreže domaćih bio dobro postavljen.

Hrabro je igrao Partizan protiv skupog tima Nice, napadao, a najbolju šansu za izjednačenje je imao u 40. minutu. Marko Živković je dobro povukao, uposlio Fusenija Dijabatea na desnoj strani, ovaj ušao do peterca, odigrao povratnu za Rikarda Gomeša, čiji šut je izblokirao Tiram, lopta se odbila do Bibrasa Natha, Izraelac je šutirao snažno, ali se na gol liniji bacio Jusuf Atal i spriječio iznenađenje. U sudijskoj nadoknadi vremena Partik Andrade je šutirao snažno u bliži ugao, iskusni Kasper Šmajhel bio dobro postavljen.

Labord je u 57. minutu imao šansu da nokautira domaće, ali se obrukao sa pet metara.

Kazna za promašaj stigla se samo tri minuta kasnije. Natho je odlično uposlio Dijabatea na desnoj strani, Malijac pomjerio loptu u lijevo i zakucao je u rašlje za 1:1.

Partizan i Popović su imali sreće u 65. minutu. Sofijan Diop je glavom šutirao iz mrtvog ugla, lopta se od stative odbila put mreže, ali je golman Partizana natrčao na nju i odbio je u polje.

Mogla je ekipa Gordana Petrića do potpunog preokreta u 70. minitu, kada je Dijabete kao vihor u kontranapadu prostrujao po lijevo strani, ostavio loptu Rikardu Gomešu na centralnoj poziciji. Najbolji strijelac crno-bijelih svih vremena u evropskim takmičenjima šutirao je preko prečke.

Partizan i Nica nakon dva kola dijele drugo mjesto u grupi D sa po dva boda. Prvo mjesto drži Keln sa četiri, dok je na začelju Slovačko sa jednim bodom. Crno-bijeli u naredna dva kola igraju sa Njemcima, koji su večeras u goleadi slavili protiv češkog kluba sa 4:2.