Odbojkaši Srbije poraženi od Turske

0

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Turske rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 20:25, 25:14, 25:20 na startu kvalifikacionog turnira u Tokiju za plasman na Olimpijske igre.

Izabranici selektora Igora Kolakovića prikazali su dva lica u sudaru s Turcima.

Uvodni set si izgubili poslije velike borbe, da bi u nastavku došlo do „buđenja“ Atanasijevića, Kujundžića, Ivovića i ostalih koji su poslije gubitka prvog seta uspeli da se konsoliduju i da dođu do izjednačenja – 25:20.

Ipak, u trećem setu došlo je do neshvatljivog pada u igri „plave čete“ koja je razbijena sa ubjedljivih 25:14. Jednostavno, srpski odbojkaši nisu mogli da odgovore napadima Turaka i pali su dvocifrenom razlikom.

Ispostavilo se da nakon toga ekipi nije bilo povratka, i Turci su dobili i treći set rezultatom 25:20, što je bilo dovoljno da upišu prvi trijumf na putu ka plasmanu na Olimpijske igre u Parizu naredne godine.

Najefikasniji pojedinac u taboru Srbije bio je Miran Kujundžić sa 16 poena, pratio ga je Aleksandar Atanasijević koji je postigao 13 poena. Orlovi su imali čak 25 grešaka.

Priliku za popravni odbojkaši Srbije imaće već u nedelju, takođe od šest sati ujutru, kada se sastaju sa Tunisom koji je takođe izgubio u prvom kolu od Slovenije sa ubjedljivih 3:0.

Podsjetimo, plasman na Olimpijske igre iz Grupe koja broji osam nacionalnih timova, obezbediće samo dvije najbolje selekcije.