Očekivano finale vaterpolo Kupa Crne Gore večeras u Podgorici

0

U finalu Kupa Crne Gore za vaterpoliste igraće Jadran i Primorac.

Jadran je u prvom polufinalnom duelu pobijedio Budvu 22:6 (8:0, 2:2, 5:4, 7:1), dok je Primorac bio bolji od Katara 19:5 (4:0, 2:1, 7:2, 6:0).

Finale je danas od 20 sati u Podgorici.

Branilac trofeja, ekipa Jadrana, u prvoj četvrtini riješila je duel sa Budvom – prvih osam minuta dobila je sa 8:0, a u posljednjoj, u kojoj je bilo 7:1, stigla do ubjedljive pobjede.

Pet golova za Jadran postigao je Matej Čaraj, četiri Danilo Radović, tri Dmitri Holod, dva Jovan Vujović, Lazar Vukićević i Ivan Nagajev, a po jedan Danilo Stupar, Martin Gardašević, Matija Sladović i Strahinja Gojković.

U ekipi Budve po jedan gol upisali su Danilo Radonić, Stefan Kruta, Luka Savić, Todor Vukčević, Matija Franeta i Ilija Kojičić.

Poslije prve četvrtine, u koju smo ušli agresivno i stvorili prednost, normalno je da dođe do pada ritma i motiva kada igrate protiv mladih ekipa, koje su slabije od nas. Najvažnije je ono što nas čeka sjutra. Osjetili smo bazen, nadam se da ćemo u finalu biti pravi, biti koncentrisani, imati dobar ritam i sve što nam je potrebno za pobjedu“, kazao je trener Jadrana Petar Radanović.

I Primorac je u duelu sa Katarom rano stekao veliku prednost, a u posljednje dvije četvrtine je povećao na ukupno 14 razlike.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Vico sa četiri gola, po tri su postigli Marko Mršić i Uglješa Vukasović, po dva Draško Brguljan, Marko Gopčević, Srđan Janović i Tim Perov, a jedan Đorđe Stanojević.

U ekipi Katara dva gola Marka Milića, po jedan Draška Samardžića, Pava Vičevića i Milana Nikaljevića.

Bili smo dovoljno ozbiljni. Tražili smo zadatke u odbrani, koje smo većinom ispunjavali, razigravali smo kontranapad i zasluženo pobijedili, uz respekt prema Kataru. Finale sa Jadranom su tradicija i rivalitet. Daćemo sve od sebe da osvojimo trofej, ali biće teško. Nadam se da će to biti prava utakmica“, kazao je trener Primorca Zoran Maslovar.