Obradović: Zadnjih pet minuta ne želim da komentarišem, to je realan prikaz koliko pojedini mogu da doprinesu

0

Košarkaši Partizan Mozzart Beta su u 11. kolu ABA lige savladali FMP u Beogradskoj areni 90:86. Imali su veliku prednost, vodili sa čak 21 razlike pred poslednjih pet minuta, ali je FMP u završnici uspio značajno da istopi zaostatak, ne i da ugrozi pobjedu crno-bijelih.

Najavili smo da večeras igramo protiv tima koji je u dobroj formi i igra veoma dobro u ABA ligi. Agresivnošću smo odigrali veoma dobru utakmicu 35 minuta, a ovih poslednjuh pet minuta nema razloga ni komentarisati previše. Čestitke igračima na dobroj utakmici, protiv dobrog protivnika i hvala svima koji su večeras bili u dvorani“, rekao je šef stručnog štaba Partizana Željko Obradović na konferenciji za medije poslije susreta.

Ističe trener Partizana da njegovim izabranicima nije manjkalo motiva.

Motivacija je bila na odličnom nivou. Imali smo 21 poen razlike na pet minuta do kraja. Igrači su dotad igrali izvanrednu utakmicu, bilo je sitnih detalja, ali generalno odlična utakmica. Zadnjih pet minuta, svakome ko malo prati košarku, sve je jasno“.

Novinari su insistirali na obrazloženju pada u poslednjih pet minuta utakmice.

Ne vjerujem da je opuštanje i potcjenjivanje, već realan prikaz onoga što neki igrači mogu da urade. I onda ću vjerovatno sledeći puta da čekam da me neko pita što ne igraju mladi? A onda ću ja da vas podsjetim na poslednjih pet minuta protiv FMP-a. Imam 16 igrača, nisam mogao da koristim Papapetrua jer je dobio udarac na prethodnoj utakmici, nije trenirao. Aleksa je imao istegnuće mišića na poslednjem treningu. Glas je na jutranjem izvrunio zglob i Balša Koprivica ima povredu ruke. U 12 će biti samo oni koji zaslužuju. Sve ovo će da se sabira i oduzima, kad bude došao trenutak da odlučujem. Čitav život pokušavam da razumijem mlade i da im dajem priliku. Sad ponovo možete da uđete na sajt ABA lige, pogledate prosjek minuta igrača Partizana, pa će vam sve biti jasno. Nijedan igrač nema ima prosjek više od 20 minuta. Vadio sam to prije dva kola i bilo je tako. Probaćemo tako i da nastavimo“.

Prisutnima na tribinama je smetala niska temperatura u dvorani.

Mislim da je to glavni razlog, pogotovu poslednjih pet minuta. Tad je bila najveća zima, baš se tad poklopilo. A nekako nije bilo njima zima, samo ovim mojima. Vjerovatno je ispod našeg koša bilo toplo“, ironično je kroz osmijeh odgovorio Obradović.

Dodao je da je Džejms Naneli ostao bez poena zbog zdravstvenih problema.

Neki igrači su imali slobodan dan poslije utakmice, njih šestorica nisu trenirali. On je taj dan došao i osjećao se veoma loše, bio je bolestan. Ljekarska ekipa je učinila sve da ga osposobi. Imao sam četiri igrača van tima i planirao da ne igra previše. Odigrao je osam minuta, tako da je i to sigurno uticalo”.

Za kraj je napomenuo da se još ne zna ozbiljnost problema koji su zadesili Joanisa Papapetrua i Aleksu Avramovića.

Bilo je iz predostrožnosti, ali nisu trenirali poslednja dva dana, pa nije bilo moguće da budu u ekipi. Sjutra ćemo videti u kakvom su stanju, pa ćemo donositi odluke”, zaključio je Željko Obradović.

Trener FMP-a Nenad Stefanović je čestitao Partizanu na zasluženoj pobjedi.

Drago mi je što smo na kraju uspjeli da začinimo utakmicu, kao i svaki put sa njima i što smo pokazali karakter. Ne znam ni koliko je bio najveći minus, 27 mi je ostalo u glavi. To što smo pokazali karakter nije iznenađenje, to ovaj tim ima i to je u redu. Nije u redu način na koji smo igrali dobar dio utakmice. Otvaranje sam očekivao da bude slabije, vratili smo se dobrom defanzivnom stabilnošču krajem prve četvrtine, ali nismo na odgovarajući način igrali danas, kako smatram da bi trebalo. To je velika lekcija za nas”.

FMP poslije 11 utakmica ima učinak 8-3, dok su crno-bijeli na 9-2. Mladi trener je prokomentarisao navode da se od njegovog tima očekivao ovakav učinak.

Drago mi je što je kolega Obradović najavio nas kao mlad tim i to zaista jeste tako. Drugi ili treći u ligu po prosjeku godina. Naravno, ima i iskusnih igrača, ali objektivno, malo mi je smiješno da smo očekivano drugi ili treći na tabeli, Ima dosta timova koji su po sastavu bolji od nas. Uz dobar rad ovih momaka i posvećenost svih u klubu, uspjeli smo zasad da ponovimo rezultat od prošle godine. Možda nas je malo i to sputalo. Nije realno da s Partizanom igramo egal utakmicu, ali takva slika se napravila. Pokazali su više od nas u većem dijelu susreta, čestitke momcima na pokazanom karakteru„.

Tim iz Železnika je gubio i 27 razlike, sve do poslednje dionice igrao jednu od slabijih utakmica u sezoni, dok je i Trent Frejzer pružio jednu od lošijih partija.

Desilo se to da je protiv nas evroligaška ekipa. Sa Crvenom zvezdom smo igrali dok su bili u lošem momentu, tako da smo dosta dobro izgledali protiv njih 40 minuta, bolje nego danas. Evroligaški tim, tijela, atletika… Nešto sa čime se dosad nismo susretali. Pojedini igrači igraju možda bolje nego što se očekivalo, kao Frejzer. Ljudi treba da razumiju da je on ruki i da je stigao prije četiri mjeseca iz Amerike. Znamo koliko ih je došlo i poslije dva mjeseca se vratilo kući, i više se nije nikada vratilo u Evropu. Partizan je dobro spremio utakmicu, znali su šta žele, mi to nismo prepoznali na vrijeme, odreagovali, ako naučimo lekciju, to je u redu“.

Velika je razlika između ABA lige i Evrolige, tvrdi šef struke Pantera.

Za razliku od Partizana imamo dosta vremena da se pripremimo za utakmicu i to je naša velika prednost. Ipak, ne možeš da se pripremiš za nešto što tek vidiš i osjetiš na terenu. Tek kad krene igra ti vidiš koliko je Evroliga jedan ozbiljan stepenik iznad ABA lige i koliko je teže protiv toga funkcionisati“, zaključio je Nenad Stefanović.

REZULTATI 11. KOLA ABA LIGA

Petak: Borac Mozzart – Split 90:89 /Hejl 21 – Mavra 22/, Zadar – MZT 98:79 /Božić 27 – Mićović 22/, subota: Studenski Centar – Olimpija Cedevita 71:104 /Megi 14 – Farel 16/, Cibona – Igokea 77:76 /Mesiček 19 – Tanasković, Kroford, Đorđević 15/; nedjelja: Mornar – Budućnost 87:104 /Rasel 27 – Rejnolds 16/, Crvena zvezda – Mega 92:58 /Dobrić, Nedović 16 – Branković 13/; ponedjeljak: Partizan Mozzart Bet – FMP 90:86 /Smailagić 14 – Stepanović 17/.

TRENUTNI PLASMAN

Partizan 9-2, Crvena zvezda 9-1, FMP 8-3, Cedevita Olimpija 8-2, Zadar 7-4, Budućnost 7-4, Igokea 5-6, Mornar 4-7, SC Derbi 4-7, Cibona 4-7, Borac 3-8, Split 3-8, Mega 3-8, MZT 2-9.