Obećavajaći start Evropskog prvenstva: Crnogorski vaterpolo kadeti bolji od Mađarske

0

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore na briljantan način otvorila je Evropsko prvenstvo u Podgorici – savladala je Mađarsku 11:8 (2:3, 3:2, 3:2, 3:1).

U sjajnoj atmosferi, pred punim tribinama podgoričkog bazena, crnogorski i mađarski talentovani igrači pokazali su izuzetan vaterpolo, odigrali dramatičnu i uzbudljivu utakmicu.

Gosti su bolje počeli, poveli 2:0, ali mlade „ajkule“ su, nakon početne treme, pokazale, osim talenta, i veliki karakter.

Brzo su „ušle“ u meč, nisu dozvolile rivalu da stekne veću prednost, a najbolji dio utakmice naš tim odigrao je od sredine do kraja treće četvrtine.

Mađarska je, naime, nakon 5:5 na poluvremenu, treći period otvorila sa dva gola i povela 7:5, da bi onda uslijedila velika serija Crne Gore. Prvo dobra odbrana, a zatim i golovi Đorđa Koprivice, Luke Todorovića i Andreja Durutovića za preokret i vođstvo 8:7 uoči posljednjih osam minuta.

Nakon novog izjednačenja, Petar Brnović je efektnim udarcem pogodio za 9:8 tri minuta i 15 sekundi prije kraja, a Stefan Vraneš ispalio projektil za 10:8 i erupciju na tribinama. Pobjedu je ovjerio sjajni golman Pejović, koji je minut prije kraja zaustavio peterac..

Tri gola za Crnu Goru postigao je Petar Brnović, po dva Stefan Vraneš, Danilo Roganović i Luka Todorović, po jedan Đorđe Koprivica i Andrej Durutović, uz izuzetnog Marka Pejovića na golu.