Oba poraza crnogorskih kadeta u Hrvatskoj

0

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Hrvatske (88:76) u šestom prijateljskom meču u okviru priprema za B prvenstvo Evrope, koje će se održati u Skoplju od 8. do 17. avgusta.

To je drugi poraz u dva dana od Hrvatske, nakon što je selekcija iz A divizija slavila i sinoć 65:61 u Crikvenicama.

U drugom kontrolnom meču ove dvije ekipe Crna Gora je u prvom poluvremenu uglavnom vodila, nakon 10 minuta imala prednost 22:20, a najveće vođstvo bilo je u drugoj četvrtini (29:22). Serijom 11:0 Hrvatske je preokrenula 33:29, a na velikom odmoru bilo je 43:43. I u trećem period viđena je izjednačena igra, ali je Hrvatka u posljednjih 10 minuta napravila razliku, tako da je u 36.minutu imala i rekordnih +17 (82:65).

Miloš Veković postigao je 17, imao 6 skokova i 5 asistencija, Đorđe Đukanović ponovo je imao dabl dabl (16 poena, 14 skokova), Balša Mugoša ubacio je 13, a dvocifren je bio još Dušan Stanković – 10, uz 4 asistencije i 3 skoka. Vuk Ivelja postigao je 9, Lazar Bajčeta 6, Marko Bardić 3, Marko Popović 2.

Za našu kadetsku reprezentaciju ovo je šesti meč u pripremnim mečevima, a osim dva poraza od Hrvatske, prethodno su dva puta savladali Sjevernu Makedoniju, zatim Bosnu i Hercegovinu, te U18 selekciju Saudijske Arabije.

Do kraja pripremnog perioda našu selekciju očekuju još utakmice protiv Srbije (31.jul i 1.avgust) u Tivtu.

1 klik – 100 freebet-ovaRegistruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!