Novi rafal Anđušića, razigrao se Smailagić: Cibona pala u „Štark areni“

0

Košarkaši Partizana u 14. kolu ABA lige u „Štark arena“ ubjedljivo su pobijedili Cibonu rezultatom 93:68.

Crno-bijeli su zabilježili osmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima (po četiri u Evroligi i regionalnoj ligi) i sa učinkom 12-2 drugi su na tabeli, dok su Zagrepčani prekinuli niz od tri pobjede i sada imaju skor 6-8.

Ekipa trenera Josipa Sesara dobro se držala samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 19:17 za goste. Ipak, Partizan je vrlo brzo zaigrao mnogo bolje u napadu predvođen raspoloženim Danilom Anđušićem. Bek domaćeg tima je za manje od tri minuta upisao 12 poena (3/3 za tri, 3/3 slobodna bacanja) i bio je najzaslužniji za seriju 15:2 kojom se ekipa iz Humske odvojila na dvocifreni plus 36:23 sredinom druge četvrtine.

Već tada je bilo jasno da će se gosti teško vratiti u meč iako je Željko Obradović iskoristio priliku da koliko-toliko odmori nosioce igre (Panter, Lesor igrali po 12 minuta, Egzum osam, Madar devet… Ledej odmarao) pred duplo kolo neredne nedjelje u Evroligi.

U nastavku utakmice razigrao se Tristan Vukčević, odlilčan je bio i Alen Smailagić tako da je u finišu prednost srpskog tima maksimalno iznosila 92:66.

Još jednu dobru partiju odigrao je Danilo Anđušić, koji je ubacio 22 poena. Dva manje je isporučio Alen Smailagić. Vodeći tandem je sa 14 poena ispratio Tristan Vukčević.

Kod Cibone su dvocifreni učinak imali bivši košarkaš Partizana, Aleksandar Aranitović sa 16 i Marko Baković sa 13 poena.

Partizan u srijedu gostuje Makabiju, a dva dana kasnije dočekuje Baskoniju.

Rezultati i satnica 14. kola: Split – Budućnos 87:85, Borac – Cedevita Olimpija 74:76, Mega – FMP 77:72, MZT – Crvena zvezda (15), Partizan – Cibona 93:68; ponedjeljak: SC Derbi – Zadar (18); 25. januar: Mornar – Igokea (18).

Trenutni plasman: Partizan 12-2, Crvena zvezda 12-1, Cedevita Olimpija 11-2, FMP 10-4, Budućnost 9-5, Zadar 7-6, Cibona 6-8, Split 5-9, Igokea 5-8, Mega 4-10, SC Derbi 5-8, Mornar 4-9, Borac 3-11, MZT 3-11.