Novi dabl-dabl Vučevića, od Srba samo igrao Vasa, Broni nije bio u sastavu Lejkersa

0

Košarkaši Čikaga savladali su sinoć u gostima Milvoki (133:122) i upisali prvu pobjedu u NBA ligi ove sezone.

Bulsi su sredinom treće četvrtine napravili seriju 7:0, poveli 79:72 i prvi put stekli osjetniju prednost.

U finišu treće četvrtine Bulsi su prvi put imali deset poena prednosti (102:92), ali je Milvoki napravio seriju 9:0 i na startu posljednjeg perioda prišao na poen zaostatka (102:101). Tada je uslijedio odgovor Čikaga, Bulsi su napravili seriju 13:1, poveli 115:102 i riješili pitanje pobjednika.

Crnogorski reprezentativac, Nikola Vučević na terenu je proveo 32 minuta, a postigao je 22 poena, uz 10 skokova i četiri asistencije.

Najefikasniji kod Bulsa je bio Vajt sa 35 poena, dva manje od ličnog rekorda. Lavin je ubacio 25, a Gidi 17 poena.

Najefikasniji kod Milvokija je bio Janis Adetokunbo sa 38 poena. Lilard je meč završio sa 28 poena.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa, Golden Stejta, Nju Orleansa, Klivlenda, Orlanda i Atlante upisali su i druge pobjede.

Od srpskih košarkaša na terenu je bio samo Vasilije Micić.

Lejkersi su pred svojim navijačima bili bolji od najskupljeg tima lige, Finiks Sansa rezultatom 123:116 i posle 13 godina imaju maksimalan učinak posle prva dva duela u sezoni. Prethodno su, podsjetimo, savladali Minesotu sa 110:103.

Gosti iz Arizone su mnogo bolje počeli utakmicu i predvođeni Kevinom Durentom i Devinom Bukerom u prvoj četvrtini imali su 15 poena prednosti (38:23), a početkom druge dionice došli su i do plus 22 (45:23). Ipak, Lejkersi su serijom 18:5 uspjeli da se vrate u meč i na odmor odu sa podnošljivih devet poena zaostatka – 61:52.

Domaća ekipa je u trećem kvartalu postepeno preuzimala kontrolu i predvođena nezaustavljivim Entonijem Dejvisom i raspoloženim Ostinom Rivsom i neuništivim Lebronom Džejmsom bila sve sigurnija kako se duel bližio kraju. Lejkersi su u poslednjih 12 minuta ušli sa plus 2 (87:85), a razlike je u četvrtom periodu u nekoliko navrata bila i dvocifrena.

Dejvis je meč završio sa 35 poena (11-18 iz igre), 8 skokova i 4 asistencije, Rivs je upisao 26 (5-7 za tri), dok je Lebron zabeležio 21 poen (7/13 iz igre) uz 4 skoka i 8 asistencija. Odličan je bio i Rui Hačimura sa 14 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

Na drugoj strani Durant se zaustavio na 30 poena (11-17 iz igre), 4 skoka i 6 asistencija, a Buker na 23 (9-21 iz igre), 3 skoka i 4 asistencije. Bredli Bil je imao 15 poena, skok i 9 asistencija, a Jusuf Nurkić 4 poena (1-5 iz igre, 7 skokova i 4 asistencije za 18 minuta.

Broni Džejms, sin Lebrona Džejmsa, odlukom trenera Džej Džej Redika nije dobio šansu i nakon istorijske večeri, kada je bio u ekipi sa slavnim ocem, vidjećemo kakva je njegova budućnost u klubu iz Kalifornije.

Toronto srpskog trenera Darka Rajakovića upisao je prvi trijumf u sezoni protiv Filadelfije 115:107, dok je Šarlot Vase Micića poražen na gostovanju Atlanti 125:120.

Bogdan Bogdanović zbog lakše povrede nije bio u timu, a Micić je za 19 minuta na terenu upisao 2 poena uz samo jedan pogođen šut iz igre (1-3 za dva, 0-3 za tri), 6 skokova i asistenciju.