Novi Beograd opravdao ulogu favorita u Marseju

0

Iznenađenje se nije dogodilo. Novi Beograd je sigurnom igrom u Marseju nastavio pobjednički niz u Ligi šampiona. U petom kolu elitnog takmičenja srpski šampion je slavio 17:13 (5:4, 4:2, 3:3, 5:4) pa je tako usamljen na čelu tabele grupe B.

Golove za Novi Beograd su postigli: Granados pet, Vlahopulos četiri, Mandić tri, Skubakis dva, Perković, Drašović, Jakšić jedan, a za Marsej: Prlainović tri, Mario Vernu, Čučković, Kruzija dva, Bodegas, Daub, Bue i Toma Vernu jedan.

Novi Beograd je imao igrača više 8-4 i peterce 1-1 dok je Marsej imao realizaciju igrača više 11-4 i dva realizovana peterca. U prvoj četvrtini malo uspjeha su imali golmani Žoao Pedro i Dejan Lazović. Golovi su se ređali kao na traci. U finišu tog dijela Novi Beograd je prvi put stekao, golom Granadosa dva gola prednosti. Prlainović je 10 sekundi prije kraja sa pozicije koja nije njemu svojstvena smanjio razliku.

Pedro je u drugoj četvrtini bio daleko uspješniji od potpuno indisponiranog Lazovića. Nekoliko puta je Brazilac sa igračem manje odlično reagovao. Na drugoj strani gotovo sve lopte koje su prolazile blok Marseja završavale su u mreži domaćeg golmana. Posebno značajan je bio gol Granadosa, šraubom u poslednjem sekundu prvog poluvremena za opipljivu prednost 9:6.

Raspoloženi Španac sa kapicom Novog Beograda je u trećem dijelu sa nova dva pogotka odgovorio na golove domaćina čuvajući prednost od tri gola. Poslije neopreznog prekršaja i treće lične Drašovića, Prlainović je iz peterca smanjio na 11:9 i tada je Marsej imao prilike da se vrati u život. Kada ih nije iskoristio, Skubakis je sa igračem više savladao Lazovića, za poslednji gol u četvrtini.

Kada je Vlahopulos u prvom napadu pogodio mrežu, Marsej je počeo brzopletim šutevima da traži priključak. Sve je bilo uzalud. Vlahopulos je još jednom šokirao Lazovića za 14:9 a potom je Skubakis realizovao asistenciju Mandića. Beograđani su sa plus šest počeli da slave. Domaćin se nije predavao. Za dva minuta je postigao četiri gola, smanjio na 15:13 da bi sve dileme riješio Mandić. Do kraja se sa zvukom sirene peti put upisao Granados.

Važna pobjeda za nas, prva u Novoj godini. Marsej zaslužuje više od četiri boda. Očekivali smo tešku utakmicu u svakom pogledu. Dali smo dosta i zadovoljan sam pobjedom“ rekao je Živko Gocić trener Novog Beograda.

Odlična utakmica, teško je igrati protiv takvog tima. Oni su među najboljim timovima na svijetu. Pokušali smo sve ali su bili bolji“, rekao je Miloš Šćepanović trener Marseja.

JUG BOLJI OD SABADELJA

Vaterpolisti Juga savladali su Sabadelj sa 14:10 (4:3, 3:3, 4:2, 3:2), pa trenutno imaju sedam bodova i nastavljaju sa borbom na finalni turnir, dok su Španci na jednom osvojenom bodu.

Golove za Jug, postigli su: Loren Fatović četiri, Franko Lazić tri, Filip Kržić, Konstantinos Kakaris i Marko Žuvela po dva, Toni Mazara jedan. Golove za Sabadelj, postigli su: Bernat Sanauđa i Serhi Kabanjas po tri, Kanstantin Averka dva, Francisko Valera i Havijer Bustos po jedan.

Jug je imao dosta problema sa Sabadeljom u prvom poluvremenu. Ekipa iz Španije je na kraju prve dionice, kao i na kraju druge imali minus od jednog gola (3:4, 6:7). Međutim, tokom treće dionice, Jug je uspio da pobjegne na 11:7, a zatim je mirno priveo meč kraju.

BREŠA LAKO SA OSC-OM

Breša je lako izašla na kraj sa ekipom OSC iz Budimpešte 14:6 (4:2, 3:1, 3:1, 4:2). Najefikasniji u sastavu Breše, bili su Boris Vapenski, Vićenco Rencuto i Eduardo Di Soma sa po tri gola. Kod ekipe iz Budimpešte, Zoltan Burijan je uspio da postigne dva gola.

ŠPANDAU NAPRAVIO IZNENAĐENJE

Novi Beograd, Jug i Breša su opravdali uloge favorita, ali da peto kolo ove zahtjevne grupe ne prođe bez iznenađenja pobrinuo se Špandau. Berlinci su na svom plivalištu sa 11:10 (4:3, 2:2, 3:3, 2:2) savladali Frencvaroš.

Špandau je dobio prvu dionicu sa 4:3, a zatim je uslijedio rat nerava. Ekipa iz Berlina je tri puta uspjela da stekne dva gola prednosti, ali se FTC vraćao u meč.

Poslije gola koji je postigao Stilijanos Agriropulos na 60 sekundi prije kraja, djelovalo je da će FTC uspjeti da stigne do pozitivnog rezultata jer je na semaforu pisalo 10:10. Međutim, sa takvim epilogom se nije složio Roman Šepalev koji je uspio da zatrese mrežu za konačnih 11:10.

Najefikasniji u sastavu Špandaua, bili su Roman Šepelev sa četiri i Dmitri Holod sa tri gola. Kod Ferencvaroša, Stilijanos Agriropulos je postigao četiri, Janoš Fekete dva gola, a Nemanja Ubović jedan.

Grupa A: Olimpijakos – Barseloneta 7:9, Hanover – Pro Reko 8:11, Vuljagmeni – Jadran Split 13:12, Radnički – Dinamo Tbilisi 11:10.

Tabela: Barseloneta 15, Olimpijakos i Reko po 12, Vuljagmeni i Radnički po sedam, Jadran Split šest, Hanover i Dinamo iz Tbilisija su bez bodova.

Grupa B: Marsej – Novi Beograd 13:17, Jug – Sabadelj 14:10, Špandau – FTC 11:10, Breša – OSC 14:6.

Tabela: Novi Beograd 13, Breša 12, FTC devet, Jug sedam, OSC pet, Špandau pet, Sabadelj jedan bod.